Իրավունք 14:30 08/02/2008
«Օրինաց երկիր» կուսակցության նախագահ Արթուր Բաղդասարյանը մինչ օրս իրավապահներին չի ներկայացնում որևէ տվյալ իրեն սպառնալու մասին,-այսօր լրագրողներին տեղեկացրեց ՀՀ գլխավոր դատախազ Աղվան Հովսեփյանը: Հիշեցնենք, որ Ա. Բաղդասարյանն իր հանրահավաքի ժամանակ հայտարարել էր, թե իրեն սպառնացել են: Այդ հայտարարությունից հետո, գլխավոր դատախազը գրավոր հանձնարարական է ուղարկել ոստիկանապետին` հանգամանքները պարզելու համար:
«Ոստիկանությունում անմիջապես մշակվեցին միջոցառումների ծրագրեր, սակայն որոնողական աշխատանքներ իրականացնելու համար, բնականաբար, մեզ պետք է հնարավորություն տրվեր, իսկ դա կարող էր անել հայտարարություն տվող անձը, թե ինչպես է եղել սպառնալիքը` հեռախոսով, ինչ հեռախոսով և այլն: Առ այսօր մեզ այդ հնարավորությունը չի տրվել»,-պատասխանելով թեմայի վերաբերյալ լրագրողների հարցին ասաց գլխավոր դատախազը:
Աղվան Հովսեփյանի խոսքով, մի քանի անգամ իրենք են դիմել Ա. Բաղդասարյանին և մեկ անգամ էլ ոստիկանությունն է գրավոր դիմել, նույնիսկ առաջարկել են, եթե զբաղված է լիազորված անձի միջոցով տվյալներ ուղարկել:
ՕԵԿ նախագահն իր գրասենյակում ընդունել է հանրապետության քրեական հետախուզության վարչության պետին և կրկին որևէ տվյալ չի ներկայացրել:
Այնուամենայնիվ, ինչպես տեղեկացրեց գլխավոր դատախազը, կայացրած որոշում կա, որից Արթուր Բաղդասարյանը ևս չի հրաժարվել, որպեսզի ապահովվի նրա անվտանգությունը:

Law 15:29 08/02/2008
“Arthur Baghdasaryan the head of Country of Laws still did not give any detail about who threatened him,” said Aghvan Hovsepyan, the chief prosecutor in a meeting held today. It should be reminded that A. Baghdasaryan announced that he was threatened. After his announcement the chief prosecutor ordered the chairman of the police to examine the cases of the announcement.
“The police station started the preliminary investigation, but they can not do more if the person who announced it refuses to help and give more information,” said Hovsepyan.
He said that they themselves called Baghdasaryan asked him to help them. They even offered him to send an authorized officer, in case Baghdasaryan is too busy.
Arthur Baghdasaryan received the head of criminal investigation department but did not provide any material either. Baghdasaryan did not refuse to be guarded by the police station.