ՀՅԴ-Ն ՀԵՐՔՈՒՄ Է . Լ. ՏԵՐ-ՊԵՏՐՈՍՅԱՆԻՆ ՍԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ ԼՈՒՐԵՐԸ ՍԽԱԼ ԵՆ
ՀՅԴ նախընտրական շտաբից Panorama.am-ին քիչ առաջ հայտնեցին, որ այն լուրերը, թե չորս դաշնակցականներ հայտարարել են նախագահի թեկնածու Լևոն Տեր-Պետրոսյանին սատարելու մասին, չեն համապատասխանում իրականությանը: ՀՅԴ կուսակցության մամուլի քարտուղար Գայանե Մանուկյանի խոսքով, այդ լուրերը հերքել են հենց այն անձինք, ովքեր իբր թե հանդես են եկել նման հայտարարությամբ:
Հիշեցնենք, որ քիչ առաջ տեղեկատվություն էր տարածվել, որ Աշտարակի կառույցից Մանվել Ավետիսյանը և Գարուշ Արասխանյանը, Արագածոտնի մարզի Սասունիկ գյուղից Կորյուն Մալխասյանը և Արմավիրի մարզի Փշատավան գյուղի բնակիչ Եղիշե Նալբանդյանն այսօր հայտարարել են, որ նախագահական ընտրություններում սատարելու են Լևոն Տեր-Պետրոսյանին:
«Վարդան Մալխասյանի բարեկամներն են»,-մինչ հերքումը, այսպես էր մեկնաբանել ՀՅԴ գերագույն մարմնի մամուլի քարտուղար Սպարտակ Սեյրանյանը այդ հայտարարությունը և հավաստել, որ վերոնշյալ անձինք կհեռացվեն կուսակցության շարքերից:

Политика 19:08 11/02/2008
Предвыборный штаб АРФ "Дашнакцутюн" опроверг распространенные ранее сведения о том, что четыре представителя партии заявили о поддержке в адрес Левона Тер-Петросяна. По словам пресс-секретаря АРФД Гаяне Манукян, сведения опровергли именно те лица, которые якобы выступили с подобным заявлением.
Чуть ранее было распространено сообщение о том, что члены аштаракского отделения партии АРФД Манвел Аветисян, Гаруш Арасханян, житель села Сасуник Арагацотнской области Корюн Малхасян и житель села Пшатаван Егише Налбандян заявили о своей поддержке в адрес кандидата в президенты Левона Тер-Петросяна.
До опровержения этого заявления пресс-секретарь Верховного органа АРФД Спартак Сейранян, комментируя этот факт в беседе с корреспондентом Panorama.am, сообщил, что эти четверо – родственники Вардана Малхасяна, и заверил, что они будут исключены из рядов партии.