Իրավունք 13:33 13/02/2008
Ընտրական վեճերով դիմումներ մինչև 2008 թվականի փետրվարի 11-ը ՀՀ ընդհանուր իրավասության դատարաններում մուտք չեն եղել, իսկ վարչական դատարանի վարույթ ընդունվել է երեք դիմում, այս մասին հայտնում են ՀՀ վճռաբեկ դատարանից:
Դիմումներից մեկով` հայցադիմումը վերադարձնելու որոշում է կայացվել, դա վերաբերել է գործողության կատարման պահանջին (հայցվոր` Լևոն Տեր-Պետրոսյան, պատասխանող` ՀՀ հեռուստատեսության և ռադիոյի ազգային հանձնաժողով):
Դիմումներից երկուսը գտնվում են դատարանի վարույթում,
որից` 1-ը պետական մարմնի օրենքին հակասող գործողությունը կամ անգործությունը վիճարկելու պահանջով (հայցվոր` Ռուբեն Թորոսյան, պատասխանող`ՀՀ Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողով):
2-ը`  Երևանի քաղաքապետարանի լիազոր ներկայացուցչի 2008 թվականի հունվարի 16-ի «Լևոն Տեր-Պետրոսյանի, Ստեփան Դեմիրճյանի և Արամ Սարգսայանի իրազեկման քննարկման արդյունքների մասին» N1 որոշում վարչական ակտն առոչինչ ճանաչելու պահանջով (հայցվոր` Արամ Սարգսյան, հայցվորի ներկայացուցիչ Արտակ Զեյնալյան, պատասխանող`Երևանի քաղաքապետարան),-տեղեկացնում են Վճռաբեկ դատարանից:

Право 15:13 13/02/2008
Административный суд Армении по данным на 11 февраля принял в производство три иска об избирательных спорах, сообщает Кассационный суд Армении.
По одному из них (истец - Левон Тер-Петросян, ответчик - Национальная комиссия телевидения и радио) принято решение о возвращении иска.
Остальные два иска находятся в производстве суда.
Один из них (истец – Рубен Торосян, ответчик – Центральная избирательная комиссия) требует опротестовать противоречащее закону действие или бездействие государственного органа.
Второй содержит требование признать недействительным административный акт уполномоченного представителя мэрии Еревана от 16 января “О результатах обсуждения осведомления Левона Тер-Петросян, Степана Демирчяна и Арама Саркисяна” (истец – Арам Саркисян, представитель истца – Артак Зейналян, ответчик – мэрия Еревана).