Տնտեսություն 15:56 27/02/2008
«Երևան ջուր» ընկերությունը դիմել է Տնտեսական մրցակցության պաշտպանության հանձնաժողով: Ինչպես տեղեկացանք հանձնաժողովի մամուլի քարտուղար Արմինե Ուդումյանից, ընկերությունը իր դիմումում նշել է, որ «Նաիրիտ գործարանը» 2008 թ. հունվարի 1-ի գրությամբ տեղեկացրել է, որ մատակարարվող 1 տոննա հեղուկ քլորի բացթողնման գինը սահմանվում է 684 000 դրամ` նախկին 350 000 դրամի փոխարեն, առանց ներկայացնելու որևէ տնտեսական հիմնավորում:
«Երևան ջուրը» միաժամանակ նշել է, որ «Նաիրիտ գործարանը» հանրապետությունում միակ հեղուկ քլոր արտադրողն է, ունի մենաշնորհային դիրք, և գործողությունը համարել է գերիշխող դիրքի չարաշահում:
Հանձնաժողովի կողմից հարուցված վարույթի ընթացքում «Նաիրիտ գործարանը» hանձնաժողովին տեղեկացրել է, որ «Երևան ջուր» ընկերության խնդրանքին ընդառաջելով հեղուկ քլորի 1 տոննայի բացթողնման գինը թողել է անփոփոխ` 350 000 դրամ: Ինչը հաշվի առնելով, Հանձնաժողովն այսօր դադարեցրեց հարուցված վարույթը:

Economy 21:14 27/02/2008
Yerevan Water applied to Economic Competition Protection Committee. Committee press secretary, Armine Udumyants, said that the company received a letter from Nairit Factory where it says that the price for 1 tone of liquid chloride is set 684 000 Armenian drams instead of recent price of 350 000 dram. Yerevan Water informed that Nairit did not justify the rise in the price.
Yerevan Water mentioned that Nairit was the sole supplier of liquid chloride and was in a position of a monopoly. The company believed Nairit abused its dominant power. The Committee started proceedings against Nairit. The latter informed the Committee that it has reduced the price to previous 350 000 drams proceeding from the request of Yerevan Waters. The Committee stopped the proceedings against Nairit after the factory set to its previous price for liquid chloride.