ՎՐԱՍՏԱՆԸ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻՆ ՊԱՐՏՔ Է 17.5 ՄԼՆ ԴՈԼԱՐ
Այս տարվա հունվարի վերջին Հայաստանին ունեցած Վրաստանի պետական պարտքը գերազանցել է 17 մլն դոլարը: Այս մասին հաղորդում են վրացական լրատվամիջոցները` հղում անելով երկրի ֆինանսների նախարարությանը:
Աղբյուրի համաձայն, հունվարի 31-ի դրությամբ Վրաստանի արտաքին պետական պարտքը և պետական երաշխիքով վերցված վարկերի ծավալն ընդհանուր առմամբ կազմում է 1 810 986 հազար դոլար: Վրաստանը վարկեր է վերցրել 15 երկրներից, որի ծավալը կազմում է 527 մլն 863 հազար դոլար: Վարկատու երկրների թվում են Ավստրիան, Ադրբեջանը, Թուրքմենիստանը, Թուրքիան, Իրանը, Ռուսաստանը, Հայաստանը, Ուզբեկստանը, Գերմանիան, Նիդեռլանդները, ԱՄՆ-ն և այլն:

Economy 13:54 29/02/2008
This year Georgian Government is indebted to Armenia 17.5 million dollars, which is more than the last year. The information is provided by the Georgian media, which attributes to the Ministry of Finance.
According to the source, on 31 January, Georgia’s foreign state debt and the loans amount were 1 810 986 thousands dollars. Georgia took loans from 15 countries in the world, the amount of which is 527 million 863 thousands dollars. The loan giving countries are Austria, Azerbaijan, Turkmenistan, Turkey, Iran, Russia, Armenia, Uzbekistan, Germany, Netherlands, the USA and etc.