Իրավունք 19:39 04/03/2008
Այսօր Ազգային ժողովի քվեարկության արդյունքում չորս պատգամավորներ զրկվեցին անձեռնմխելիության իրավունքից:
Հրավիրված արտահերթ նիստում բավարարվեց հանրապետության գլխավոր դատախազի` Ազգային ժողովի պատգամավորներ Հակոբ Հակոբյանին, Մյասնիկ Մալխասյանին, Սասուն Միքայելյանին և Խաչատուր Սուքիասյանին մեղադրանքը առաջադրելու և որպես խափանման միջոց կալանքը կիրառելու համաձայնություն ստանալու միջնորդությունը:
Գաղտնի քվեարկության արդյունքներով, Հակոբ Հակոբյանին կալանավորելու օգտին քվեարկել են քվեարկությանը մասնակցած 107 պատգամավորներից 84-ը, Մյասնիկ Մալխասյանին` 87-ը, Սասուն Միքայելյանին` 86-ին, Խաչատուր Սուքիասյանին` 87-ը:
Նիստին մասնակցել են ձերբակալված պատգամավորներ Մյասնիկ Մալխասյանը և Հակոբ Հակոբյանը: Խաչատուր Սուքիասյանն ու Սասուն Միքայելյանը չեն մասնակցել ԱԺ արտահերթ նիստին, և, Գլխավոր դատախազի վստահեցմամբ, անցկացված օպերատիվ որոնողական աշխատանքների արդյունքում դեռ չեն հայտնաբերվել:

NATIONAL ASSEMBLY APPROVED INTERMEDIATION
Today the National Assembly held a voting and in the result of it four deputies were deprived from their right of inviolability.
In the session chief prosecutor’s intermediation proposal was approved to accuse and arrest the deputies of the National Assembly Hakob Hakobyan, Miasnik Malkhasyan, Sasun Mikaelyan, and Khachatur Sukiasyan.
In the result of secret voting, 84 deputies of 107 ones voted for the arrest of Hakob Hakobyan, 87 for Miasnik Malkhasyan, 86 for Sasun Mikaelyan and 87 for Khachatur Sukiasyan.
Miasnik Malkhasyan and Hakob Hakobyan were present at the session. Khachatur Sukiasyan and Sasun Miakelyan did not take part in the session, and according to the Chief prosecutor they were not revealed even after the operative activities.