Առողջություն 11:34 05/03/2008
Մայրաքաղաքում կատարված վերջին իրադարձությունների հետևանքով Երևան քաղաքի բուժհաստատություններում բուժօգնություն է ստացել 131 տուժած, որից 72-ը` զինծառայող, 59-ը` քաղաքացի: Այս մասին Panorama.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց առողջապահության նախարարի խորհրդական Ռուսլանա Գևորգյանը: Նրա խոսքով, հրազենային վնասվածքներ են ստացել տուժած 72 զինծառայողից 16-ը, և 59 քաղաքացուց` 18-ը: Ըստ պաշտոնական տվյալների, արձանագրվել է մահվան 8 դեպք, որից 1-ը զինծառայող է:
Ի դեպ, մարտի 3-ի դրությամբ, ևս երկու հիվանդ դիմել է «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոն և տուժածների թիվը դարձել է 133:
Նշենք, որ մարտի 2-ի տվյալների համաձայն, մայրաքաղաքի բուժհաստատություններում բժշկական հսկողության տակ էր գտնվում 62 տուժած, որից 27-ը` զինծառայող:

Здоровье 12:33 05/03/2008
Число пострадавших в результате массовых беспорядков, произошедших 1 марта в Ереване, достигло 133 человек.
Как сообщила корреспонденту Panorama.am советник Министерства здравоохранения Армении Руслана Геворкян, по положению на 3 марта, в медицинский центр “Сурб Грикор Лусаворич” обратились еще двое пострадавших. По данным на 2 марта, в столичных медучреждениях Еревана под медицинским присмотром находились 62 пострадавших, 27 из них – военнослужащие.
1 марта в столичных медучреждениях медпомощь получил 131 пострадавший, 72 –из них военнослужащие, 59- гражданские лица. По словам Р.Геворкян, огнестрельное ранение получили 16 из 72 пострадавших военнослужащих, и 18 гражданских лиц. По официальным данным, погибло 8 человек, 1 – из них военнослужащий.