Հայաստանի պաշտպանության նախարարությունը հերքում է այն լուրերը, թե նախօրեին Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության սահմաններում տեղի ունեցած փոխհրաձգության արդյունքում 12 հայ զինծառայող է մահացել:
Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության տվյալների համաձայն, Հայաստանի կողմից զոհերի թիվը իբրև թե 12 է եղել, իսկ վիրավորներինը` 15: Ադրբեջանի կողմից զոհվել է 3 և վիրավորվել մեկ զինծառայող:
Հավելենք, որ ԼՂՀ պաշտպանության նախարարության հաղորդած տվյալներով, ադրբեջանական կողմը փոխհրաձգության արդյունքում մարդկային ութ զոհ է ունեցել:
«Մարտի 4-ի գիշերը Ադրբեջանի հատուկ նշանակության զինված ուժերը հատել են ադրբեջանա-ղարաբաղյան շփման գիծը ԼՂՀ հյուսիս-արևելյան հատվածում և գրավել են ԼՂ պաշտպանության դիրքերից մեկը»:
«ԼՂՀ զինված ուժերի մի քանի ժամ տևած ինտենսիվ օպերատիվ գործողությունների արդյունքում հակառակորդ կողմը դիմել է փախուստի` մարտի դաշտում թողնելով իրենց կողմից ութ մահացածներ և սպառազինություն»,-նշվում է հաղորդագրության մեջ:

Политика 13:34 05/03/2008
Министерство обороны Армении опровергает информацию о том, что в результате перестрелки в зоне карабахского конфликта, погибло 12 армянских военнослужащих. В пресс-службе Министерства обороны Армении корреспонденту Panorama.am отметили, что эти сведения не соответствуют действительности.
По данным Минобороны АР, потери армянской стороны составили 12 военнослужащих, еще 15 - тяжело ранены. С азербайджанской стороны погибли трое, один ранен.
Добавим, что по данным Минобороны НКР, азербайджанская сторона потеряла восемь человек убитыми в результате обстрела позиций Армии обороны Нагорного Карабаха.
“В ночь на 4 марта отряд специального назначения ВС Азербайджана пересек северо-восточный участок карабахско-азербайджанской линии соприкосновения и захватил одну из позиций Армии обороны НКР. В результате оперативных действий ВС НКР, после нескольких часов интенсивных боев, противник обратился в бегство, оставив на поле боя восемь погибших и вооружение", - говорится в сообщении МО НКР.