Սպորտ 13:02 05/04/2008
Ապրիլի 8-17-ը Բուլղարիայի մայրաքաղաք Սոֆիայում կայանալիք թենիսի եվրոպական զարգացման ֆեդերացիայի միջազգային մրցաշարին Հայաստանից կմասնակցի 4 պատանի մարզիկ` Սահակ Քեշիշյանը, Արմեն Դանիելյանը, Անահիտ Գանջալյանը և Անահիտ Երիցյանը: Նրանք ընտրվել են հատուկ ընտրական մրցաշարի արդյունքներով: Թիմի մարզիչն Է Արամ Հարությունյանը:
Սոֆիայի մրցաշարում 1-5-րդ տեղերը զբաղեցրած մարզիկները կընգրկվեն Եվրոպայի թենիսի պատանեկան հավաքականների կազմում:
Ինչպես տեղեկացնում է Հայաստանի թենիսի ֆեդերացիային, Հայաստանի թենիսի ֆեդերացիան և Եվրոպայի թենիսի ասոցիացիան համատեղ համագործակցում են թենիսի զարգացմանը նպաստող այս մրցումների կազմակերպման գործում:

Sport 16:42 05/04/2008
In 8-17 April four Armenian young tennis players Sahak Keshishyan, Armen Danielyan, Anahit Gandjalyan, and Anahit Yeritsyan will take part in tennis international tournament organized by the tennis European development federation in Sofia, Bulgaria. The tennis players were selected in a special election competing results. The curator of the team is Aram Harutyunyan. The tennis players of 1-5 horizontals will be given an opportunity to be engaged in European tennis youth teams.
According to Armenian tennis federation, Armenian tennis federation and European tennis association are developing projects to organize other tennis tournaments.