Տնտեսություն 13:44 18/04/2008
Լեհական PBG PBGG.WA ընկերությունը  հայտարարել է, որ 252 մլն դոլար արժողությամբ պայմանագիր է ստորագրել «Նաիրիտ» քիմիական ձեռնարկության արդիականացման և վերակառուցման նպատակով:
«Ռոյթերս» գործակալությանը վկայակոչելով, Մեդիամաքսը հաղորդում է, որ այս տարի` ավելի վաղ լեհական այդ ընկերությունը հայտարարել է իր գործունեության ընդլայման մտադրության մասին և ասել, որ չի սահմանափակվելու նավթի և գազի արտահանման համար անհրաժեշտ սարքավորումների կառուցմամբ:
Ընկերությունը հայտարարել է, որ «Նաիրիտ»-ի արդիականացումն ու վերակառուցումը կավարտվի 30 ամսվա ընթացքում:

“NAIRIT” RECONSTRUCTION 252 MILLION DOLLARS
Polish company PBG PBGG.WA announced that a contract is signed with the “Nairit” chemic company and 252mln dollars will be invested to reconstruct and modernize the former Nairit.
Mediamax spread a message citing “Reuters” agency that earlier the current company announced that they are going to broaden the sphere of the activities. The company announced that in 30 months the reconstruction of “Nairit” will be finished.