Հասարակություն 10:58 23/04/2008
Ապրիլի 25-ին Հայաստանի Գիտությունների ազգային ակադեմիայի նախագահության շենքում տեղի կունենա ԳԱԱ տարեկան ընդհանուր ժողովը: ԳԱԱ լրատվական ծառայություն հաղորդմամբ, ժողովին հրավիրված են ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանը, ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը, ՀՀ կառավարության և ԱԺ ներկայացուցիչներ, հայտնի գիտնականներ, գիտական հասարակայնություն:
Ժողովի ընթացքում Հայաստանի ԳԱԱ նախագահ Ռադիկ Մարտիրոսյանը զեկուցելու է ՀՀ ԳԱԱ 2007թ. գիտական գործունեության հիմնական արդյունքների մասին: ԳԱԱ 2007թ. գիտակազմակերպական գործունեությունը կներկայացնի ՀՀ ԳԱԱ ակադեմիկոս-քարտուղար Բաբկեն Հարությունյանը, իսկ «հնագիտության և ազգագրության ինստիտուտի 2003-2007թթ. հնագիտական պեղումների հիմնական արդյունքները և դրանց նշանակությունը Հայոց պատմության մի շարք հիմնահարցերի լուծման գործում» գիտական զեկույցով հանդես կգա Պ. Ավետիսյանը: Տեղի կունենա ԳԱԱ գիտական և գիտակազմակերպական գործունեության արդյունքների քննարկում:

Образование 12:15 23/04/2008
Годовое собрание Национальной академии наук Армении состоится 25 апреля в здании президиума НАН РА. Как сообщает пресс-служба академии, приглашены президент Армении Серж Саркисян, премьер-министр Тигран Саркисян, другие члены правительства Армении и депутаты Национального Собрания.
Председатель НАН РА Радик Мартиросян представит годовой отчет о деятельности академии. Научно-организационную работу НАН РА за 2007 год представит академик-секретарь Бабкен Арутюнян.
Вниманию собрания будет представлен также доклад «Основные результаты археологических раскопок Института археологии и этнографии Национальной академии наук в 2003-2007 годах и их значение в деле решения ряда проблем Истории Армении».
Участники собрания обсудят результаты научной и научно-организационной деятельности Академии за прошедший год.