Մշակույթ 14:13 10/05/2008
Այսօր Թումանյանի տուն-թանգարանում տեղի ունեցավ մշակույթի նախարարության նոր կայքէջի շնորհանդեսը` www.mincult.am:
«Կայքը լինելու է մի քայլ ընդառաջ տեղեկատվական հասարակության ձևավորման գործում: Այն ստեղծելու է երկկողմանի շարժ` նախարարությունից դեպի հասարակություն և հակառակը»,-շնորհանդեսի ժամանակ ասաց մշակույթի նախարար Հասմիկ Պողոսյանը:
Նա նշեց, որ բոլորը՝ և հասարակությունը, և նախարարությունը, շահագրգռված են մշակույթի զարգացմամբ: «Փորձել ենք կայքէջն այնպես ձևավորել, որ պարզ դառնա, թե ինչ քաղաքականություն է այսօր իրականացնում կառավարությունը մշակույթի ոլորտում, այն հնարավորություն կտա լսելու այն բոլոր արձագանքները, առաջարկները, դիտողությունները, որոնք ընթացքում լինելու են»,-ասաց նախարարը՝ ավելացնելով, որ նախարարության ընթացիկ գործունեության, հեռանկարային ծրագրերի մասին հնարավոր է կայքի միջոցով իմանալ:
Հ. Պողոսյանի խոսքով, իրենք չենք սահմանափակվում այն ամենով, ինչ իրենք են առաջարկում: «Պատրաստ ենք հասարակության կողմից առաջարկվող բոլոր նոր գաղափարները, մտահղացումները լսել ու քննարկել»,-նկատեց նա: Նախարարի վստահեցմամբ, կայքի ձևավորման ժամանակ եղել են մի շարք տեխնիկական խնդիրներ, ու դրանով է պայմանավորված, որ կայքի բացումը հետաձգվել է մեկ տարով:

В Ереване состоялась презентация нового сайта Минкультуры www.mincult.am
В Доме-музее великого армянского писателя Ованнеса Туманяна в Ереване состоялась презентация нового сайта министерства культуры www.mincult.am.
“Сайт станет шагом вперед в формировании информационного общества и создаст двустороннюю связь между министерством культуры и общественностью страны”, - сказала на презентации министр культуры Армении Асмик Погосян.
“Мы попытались оформить сайт таким образом, чтобы обществу стало ясно, какую политику ведет сегодня правительство в этой сфере”. По ее словам, на сайте можно ознакомиться с конкретной деятельностью министерства и перспективах, а общественность может присылать через сайт свои пожелания и замечания.
”Мы готовы выслушать все идеи и предложения и обсудить их", - заметила министр. Она сообщила также, что в процессе создания сайта возникло множество технических проблем, из-за чего открытие сайта практически затянулось на год.