ՀԱՅ ԴՈՒՔԵՆԴՈՅԻՍՏՆԵՐԸ 31 ՄԵԴԱԼ ԵՆ ՆՎԱՃԵԼ
Հայաստանի դուքենդոյի (ֆուլ կոնտակտ կարատե) հավաքականը մայիսի 6-13-ը Օդեսսայում անցկացվող Եվրոպայի առաջնությանը 31 մեդալ է նվաճել: Հայաստանի ընտրանու մեջ ընդգրկված էին 35 մենամարտիկներ: Հայ մարզիկներից 6-ը նվաճել են ոսկե, 9-ը արծաթե, իսկ մնացածը բրոնզե մեդալներ: Թիմային հաշվարկում 15 երկրների մեջ Հայաստանը զբաղեցրել է 3-րդ տեղը:
Նշենք, որ Հայաստանի հավաքականն աշնանը մասնակցելու է ԱՄՆ-ում անցկացվող դուքենդոյի աշխարհի առաջնությանը: Այնուհետև նախատեսված է Հայաստանում անցկացնել խոշոր միջազգային առաջնություն:

Спорт 14:15 14/05/2008
Армянская сборная по каратэ дукендо (фул-контакт) завоевала 31 медаль на чемпионате Ервопы в Одессе, который состоялся 6-13 мая.
Как сообщает федерация дукендо Армении, в активе нашей сборной 6 золотых, 9 серебряных и 16 бронзовых медалей. Честь Армении на чемпионате отстаивали 35 единоборцев. В командном зачете армянская сборная среди 15 участников заняла третье место.
Сборная Армении по дукендо каратэ осенью примет участие в чемпионате мира в США. После этого планируется провести крупный международный турнир дукендо в Армении.