ԱՅՍ ԱՌԱՐԿԱՆԵՐԸ ԿԿԱՐԵՎՈՐՎԵՆ ԻՆՉՊԵՍ ԵՎ... ՄՅՈՒՍՆԵՐԸ
Այս տարի հունիսի 2-ից սկսվելու է Երևանի բոլոր դպրոցների ֆիզկուլտուրա, ռազմագիտություն և կերպարվեստ առարկաները դասավանդող ուսուցիչների վերապատրաստումը: Այս մասին այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց Երևանի քաղաքապետարանի կրթության վարչության պետ Օնիկ Վաթյանը:
Վերապատրաստումը պայմանավորված է անհրաժեշտությամբ, որ այս առարկաները դպրոցներում «նույնպես պետք է ուշադրության արժանանան, ինչպես մյուս առարակաները»:
«Դպրոցներում կարևորելով ֆիզկուլտուրա առարկայի դերը` 2007 թվականին վերանորգվել են 27 մարզադպրոց և երեք դպրոցում կառուցվել է մարզադահլիճ: Այս տարի Երևանում բոլոր վերանորոգվող դպրոցներում կվերանորգվեն նաև ֆիզկուլտուրայի դահլիճները»,- հավելեց Օնիկ Վաթյանը:
Երևան քաղաքի 202 դպրոցներից միայն 9-ը ունեն ռազմագիտության դասարանի խնդիրներ, որոնց հարցերը կլուծվեն ամռան ընթացքում:

Образование 17:30 19/05/2008
Переподготовка преподавателей физкультуры, военного дела и изобразительного искусства всех общеобразовательных школ столицы начнется 2 июня начнется. Об этом сегодня на брифинге сообщил начальник управления образования мэрии Оник Ватян.
По его словам, выбор предметов неслучаен. По мнению О. Ватяна, этим предметам также должно быть уделено должное внимание в наших школах. «Понимая важность физической культуры для детей, в 2007 году мы отремонтировали 27 спортивных школ и построили спортзалы в трех школах столицы. В этом году во всех ремонтируемых школах Еревана будут отремонтированы также спортзалы», - заметил он.
По его словам, только 9 из 202 столичных школ не оснащены специальными кабинетами для обучения военному делу. Начальник управления заверил, что этот вопрос также будет решен во время летних каникул.