Իրավունք 13:12 19/06/2008
Ոստիկանության Մալաթիայի բաժնում անհայտ քաղաքացուց երեկ ահազանգ է ստացվել, որ «Լուսաստղ» ռեստորանային համալիրի տարածքում դիակ կա: Ինչպես տեղեկացնում է ՀՀ ոստիկանության կայքէջը, մեկնած օպերատիվ խումբը ռեստորանային համալիրի երկրորդ հարկում հայտնաբերել է 1987 թ. ծնված Լևոն Ալեքսանյանի դիակը` գլխի աջ հատվածում հրազենային վնասվածքներով:
Դեպքի վայրի զննությամբ հայտնաբերվել և առգրավվել է 5,45 մմ տրամաչափի փամփուշտի 3 կրակված պարկուճ, 3 գնդակ, «ՉԵԶԵԹ-85 Ս» տեսակի ատրճանակ` փողում 5,45 մմ տրամաչափի 1 փամփուշտ և փամփշտակալ` լիցքավորված 5,45 մմ տրամաչափի 11 փամփուշտով:
Հայտնաբերվածն ուղարկվել է փորձաքննության: Նշանակվել է դատաբժշկական փորձաքննություն: Հանգամանքները պարզվում են: Կատարվում է նախաքննություն:
Ըստ որոշ լուրերի, Լևոն Ալեքսանյանը հայտնի գործարար, ԱԺ պատգամավոր  Սամվել Ալեքսանյանի եղբոր որդին է:

Право 13:37 19/06/2008
На территории ресторанного комплекса “Лусастх” накануне было обнаружено тело убитого Левона Алексаняна. Об этом сообщает официальный сайт полиции РА.
Согласно источнику, прибывшая на место оперативная группа установила, что Л. Алексанян, 1987 года рождения, был убит выстрелом в голову. Оперативники обнаружили на месте преступления 3 стреляные гильзы от патронов диаметром 5.45 мм, 3 пули, револьвер типа “ЧЕЗЕТ-85С” с одним патроном диаметра 5.45 мм в стволе и магазин с 11 патронами того же калибра.
Конфискованное оружие и боеприпасы направлены на экспертизу. Выясняются обстоятельства. Ведется предварительное следствие.
Левон Алексанян племянником известного бизнесмена, депутата Национального Собрания Армении Самвела Алексаняна.