Մշակույթ 15:26 23/06/2008
Յուրմալայի «Նոր ալիք» երաժշտական մրցույթին Հայաստանի ներկայացուցիչ Մհերը մասնակցելու է միայն հաղթելու ակնկալիքով: Այսօր այս մասին լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց Մհեր Մեսրոպյանը, ով հանդիսատեսին ներկայանում է Մհեր անվամբ:
Երգչի հավաստմամբ, նա շատ մրցույթների է մասնակցել, սակայն միշտ նշել է, որ մասնակցում է հաղթելու համար և դա նրան օգնել է: «Ես չեմ ընդունում, որ երգիչը մասնակցում է որևէ մրցույթի ու ասում է, թե մասնակցությունն արդեն բավական է: Ոչ, ես գտնում եմ, որ եթե մասնակցում ես, ապա պետք է վստահ լինես, որ հաղթելու են»,-նշեց Մհերը:
Մհերի պրոդյուսեր` երգչուհի Նադեժդա Սարգսյանը նշեց, որ նա նույնպես հաղթանակ է ակնկալում, քանի որ շատ լավ ծանոթ է Մհերի տվյալներին: «Առաջին հերթին պիտի նշեմ, որ նա կիրթ ու խելացի անձնավորություն է, օժտված է հիասքանչ վոկալով: Մի խոսքով, մրցույթին մասնակցելու բոլոր տվյալներն ունի: Ու այն փաստը, որ մենք արդեն հաղթահարել ենք նախընտրական փուլը, արդեն խոսում է այն մասին, որ մենք բոլոր շանսերն ունենք հաղթելու համար»,-նկատեց երգչուհին:
Մհերի հավաստմամբ, նա արդեն ինչ-որ չափով ծանոթ է մրցույթի մյուս մասնակիցներին ու կարծում է, որ իր ամենամեծ մրցակիցներն Ուկրաինայի ու Բելոռուսի ներկայացուցիչներն են:

Culture 19:06 23/06/2008
Mher, the representative of Armenia in “New Wave” Urmola musical competition takes part to win, said Mher Mesropyan, the participant of the competition in a meeting with the journalists. The nick name of the singer is Mher.
The singer notified that he has taken part in many different competitions and every time he has repeated that he is talking part to win, which, by the way, is rather useful to him. “It is not right at least for me when the singers say if they do take part in some competitions it is enough. No, to me if you take part then you should win,” he said.
The producer of the singer Nadezhda Sargsyan has also affirmed that they wait Nher will win as they are aware of his abilities. According to the singer his competitors could be the representatives of Ukraine and Belarus.