«EXPO-RUSSIA» ԱՐԴՅՈՒՆԱԲԵՐԱԿԱՆ ՑՈՒՑԱՀԱՆԴԵՍԸ ԿԿԱՅԱՆԱ ԵՐԵՎԱՆՈՒՄ
Առաջին ռուսական «Expo-Russia« արդյունաբերական ցուցահանդեսը կկայանա Երևանում, հոկտեմբերի 31-ից նոյեմբերի 2-ը` կառավարության տանը: Այս մասին հայտնում է “Зарубеж-Экспо” ընկերության կայքէջը: Ցուցահանդեսի կազմակերպիչներն են «Зарубеж-Экспо»-ն (Ռուսաստան) և «Мульти-групп» կոնցեռնը (Հայաստան):
«Зарубеж-Экспо» ընկերության տնօրենների խորհրդի ներկայացուցիչ, ցուցահանդեսի կազմկոմիտեի նախագահ Դավիթ Վարդանովի խոսքով, Ռուսաստանը Հայաստանի համար մշտապես եղել է ոչ միայն հուսալի դաշնակից, այլև կարևորագույն գործընկեր տնտեսության բնագավառում: «Դիտարկելով Հայաստանի ու Ռուսաստանի հարաբերությունների զարգացման դինամիկան, մենք հասկացել ենք. կյանքն ինք է պահանջում անցկացնել նման լուրջ բիզնես-միջոցառումներ` միտված երկու երկրների տնտեսության մերձեցմանը»,- ասել է նա:
Ցուցահանդեսի թեմաներն են. շինարարությունը, էներգետիկան, մետալուրգիան, մեքենաշինությունն, տրանսպորտն ու տեխնիկան, նավթ, գազ, բժշկություն և այլն:

“EXPO-RUSSIA” INDUSTRIAL EXHIBITION IN YEREVAN
October 31-November 2 Russian “Expo-Russia” industrial exhibition will take place in Government House, in Yerevan. The organizers of the exhibition are “Abroad-Expo” (Russia) and “Multi Group” concern (Armenia).
According to Davit Vardanov, the chairman of the exhibition committee said that Russia has been a trustworthy colleague for Armenia in economy. “Observing the dynamic development of Armenian and Russian relationship, we understood that a serious business event should be organized to improve the economic relationship of these countries,” he said.
The principle topics of the exhibition are construction, energy, metallurgy, vehicle construction, transport and techniques, oil, gas and medical affairs.