ԹԱՏԵՐԱԿԱՆ ՏՈՆՆ ԱՎԱՐՏՎԵՑ
Ավարտվեց Մնջախաղի թատրոնների առաջին միջազգային փառատոնը, որն անցկացվում էր օգոստոսի 10-ից Ծաղկաձորում: Փառատոնին մասնակցում էին մնջախաղի ժանրերին պատկանող 9 թատրոն` 70 մասնակցով, Իսպանիայից, Իտալիայից, Հունաստանից, Ռուսաստանից, Վրաստանից: Փառատոնին մասնակցում էին նաև Հայաստանում գործող մնջախաղի թատրոններ ու թատերախմբեր` «Միհր», «Միմ», «Օվասիս», «Երևանի մնջախաղի պետական թատրոն»:
Հինգ օր ծաղկաձորյան փողոցները վեր էին ածվել թատերական բեմի: Յուրաքանչյուր թատրոն հանդիսատեսին ծանոթացնում էր իր երկրին բնորոշ մնջախաղի հետ:

Культура 13:13 15/08/2008
Закончился 1-ый международный фестиваль театров Пантомимы, который проходил с 10-го августа в Цахкадзоре. В фестивале принимали участие 9 театров пантомимы, это 70 участников из Испании, Италии, Греции, России и Грузии. В фестивале участвовали также действующий в Ереване театры и группы Пантомимы – «Мигр», «Мим», «Овасис» и государственный Ереванский театр пантомимы.
На протяжении 5 дней улицы Цахкадзора превратились в тетральные сцены. Каждый из театров знакомил зрителей с пантомимами, характерными для своей страны.