ՍԱՐԳՍՅԱՆԸ ԶՐՈՒՑԵԼ Է ՆԱԵՎ ՍԱՀԱԿԱՇՎԻԼԻԻ ՀԵՏ
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն օգոստոսի 15-ի երեկոյան հեռախոսազրույց է ունեցել Վրաստանի նախագահ Միխաիլ Սահակաշվիլիի հետ:
Նախագահի մամլո գրասենյակի հաղորդմամբ, Ս. Սարգսյանը մեկ անգամ ևս ցավակցություն է հայտնել Վրաստանում տեղի ունեցած վերջին իրադարձությունների հետևանքով առկա բազմաթիվ զոհերի կապակցությամբ և վերահաստատել Հայաստանի պատրաստակամությունը անհրաժեշտ մարդասիրական օգնություն տրամադրելու տուժածներին:

С. САРГСЯН РАЗГОВАРИВАЛ С СААКАШВИЛИ ПО ТЕЛЕФОНУ
Накануне, в пятницу вечером, С. Саргсян имел телефонный разговор с президентом Грузии М. Саакашвили.
По сообщению из пресс – секретариата президента Армении, С. Саргсян еще раз выразил соболезнование по поводу жертв, вследствии последних событий в Грузии и еще раз подтвердил готовность Армении оказать необходимую гуманитарную помощь пострадавшим.