ՔՈՒԹԱԻՍՈՒՄ ԲԵՌՆԵՐԸ ԿԱՆԳՆԱԾ ԵՆ
Առևտրով զբաղվող անհատ ձեռներեցներից մեկը Panorama.am-ին այս պահին հեռախոսազանգի միջոցով տեղեկացրեց, որ բեռնափոխադրող ընկերությունները հրաժարվում են վրացական մի շարք քաղաքներով Հայաստան ներկրել բեռներ: Փոխադրողի բեռները Թուրքիայից եկել հասել են Վրաստանի Քութաիսի շրջան, որտեղից բեռնափոխադրող ընկերությունը հրաժարվել է առաջ շարժվել դեպի Գորի` պատճառաբանելով բեռների անվտանգության երաշխիքների բացակայությամբ:
Panorama.am-ը տրանսպորտի և կապի նախարարության հասարակայնության հետ կապերի բաժին, մամուլի խոսնակ Սուսաննա Տոնոյանից տեղեկացավ, որ Փոթիում գտնվող բեռների հետ «մենք դեռ խնդիրներ չունենք»: Իսկ հեռախոսազանգի հետ կապված, որ Վրաստանում թուրքական պահեստերում են պահվում բեռները` տեղեկությունը կճշտվի և կհրապարակվի պաշտոնական հաղորդագրության տեսքով:

In Qutaisi Goods’ Vehicles Can’t Move on
The shipping companies refuse to transfer goods to Armenia through several Georgian towns, an Armenian businessman told Panorama.am by the phone. The goods were transported to Qutaisi from Turkey, and now the shipping companies reject to advance the lorries to Gori, because the situation there is not stable.
The press secretary of the Ministry of Transport and Communications Sussanna Tonoyan says, that "We did not have any problems with our shipment in Poti untill now. However , we will find out correct information about the goods stored in Georgian reservoirs and will make an official declaration concerning this problem".