ԹՈՒՐՔԻԱՅԻ ՆԱԽԱԳԱՀԸ ԿԱՅՑԵԼԻ ԵՐԵՎԱՆ
Թուրքիայի նախագահ Աբդուլա Գյուլն ընդունել է Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանի հրավերը և կայցելի Հայաստան` ներկա գտնվելու սեպտեմերի 6-ին կայանալիք Հայաստանի և Թուրքիայի ֆուտբոլի ազգային հավաքականների հանդիպմանը: Այս մասին, վկայակոչելով թուրքական մամուլը, հաղորդում է «Ազատություն» ռ/կ-ն:
«Վաթան» թուրքական օրաթերթը հաղորդել է, որ «Գյուլը կմեկնի հանդիպմանը և կվերադառնա նույն երեկոյան»: Թերթը նաև վստահեցնում է, որ նախագահի աշխատակազմը այս որոշման վերաբերյալ պաշտոնական հայտարարությամբ հանդես կգա առաջիկա օրերին:

Turkish President Has Accepted the Invitation
The president of Turkey Abdula Gul has accepted his Armenian counterpart Serzh Sargsyan’s invitation to visit Armenia to watch Armenia-Turkey World Cup qualifier match on September 6, the radio station“Liberty” reports quoting the Turkish press.
According to Turkish “Vatan” newspaper, “Gul will be present at the match and will go back the same evening.” The presidential service will soon make an official announcement on this, the newspaper added.