ԴՊՐՈՑՆԵՐՈՒՄ ԱՇՆԱՆԱՅԻՆ ԱՐՁԱԿՈՒՐԴԸ ԿՍԿՍՎԻ ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ 29-ԻՆ
Այս տարի Հանրապետության բոլոր դպրոցներում 2-11-րդ դասարանների համար աշնանային արձակուրդը սկսվելու է հոկտեմբերի 27-ին և տևելու է մինչև նոյեմբերի 2-ը ներառյալ: Այս մասին Panorama-ին հայտնեց ԿԳՆ նախարարության հանրակրթության վարչության միջնակարգ կրթության բաժնի պետ Իլյա Սարգսյանը: Նա նշեց, որ առաջին դասարանցիների համար աշնանային արձակուրդը դպրոցներում տրամադրվելու է հոկտեմբերի 29-ից նոյեմբերի 9 ներառյալ:
Ի. Սարգսյանը հայտնեց, որ դպրոցների տնօրենները կարող են սահմանել իրենց իսկ դպրոցի արձակուրդների ժամկետները` նախապես համաձայնեցնելով ԿԳ նախարարության հետ: Նա հայտնեց, որ մինչ այժմ որևէ դպրոց աշնանային արձակուրդը հետաձգելու հայտ չի ներկայացրել:
Նշենք, որ անցյալ տարի դպրոցների աշնանային արձակուրդը միացվել էր ձմեռային արձակուրդներին: Աշակերտները դեկտեմբերի 24-ից հունվարի 6-ը հանգստանալու փոխարեն, հանգստացել են մինչև հունվարի 13-ը:

Образование 19:43 06/10/2008
В этом году во всех школах Республики Армения со 2-ого по 11 класс каникулы начнутся с 27-го октября и продлятся до 2-го ноября включительно. Об этом Panorama. am сообщил начальник отдела среднего образования при управлении образования Министерства образования и науки Илья Саркисян. Он отметил, что для первоклассников осенние каникулы начнутся 29-го октября и продлятся до 9-го ноября включительно.
И. Саркисян заявил, что директоры могут сами назначить сроки осенних каникул для своих школ, заранее согласовав их с Министерством науки и образования. Он отметил, что, пока, ни одна школа не представила заявку на изменение сроков осенних каникул.
Отметим, что в прошлом году осенние каникулы в школе были совмещены с зимними каникулами. Школьники вместо с 24-го декабря по 5-е января, отдыхали до 13 января.