Ա.ԲԱԲԱՋԱՆՅԱՆԻ ՄԱՀՎԱՆ 25-ՐԴ ՏԱՐԵԼԻՑԻ ԿԱՊԱԿՑՈՒԹՅԱՄԲ ԵՐԿՐՈՐԴ ՀԱՄԵՐԳԸ ՏԵՂԻ ԿՈՒՆԵՆԱ ՎԱՂԸ
Վաղը Առնո Բաբաջանյանի անվան համերգասրահում տեղի կունենա անվանի կոմպոզիտորի մահվան 25-րդ տարելիցի կապակցությամբ «Իմ և քո Առնոն» խորագրով երկրորդ համերգը:
Այս համերգին իրենց մասնակցությունը կբերեն ԽՍՀՄ ժողովրդական արտիստ, պետական մրցանակների դափնեկիր Իոսիֆ Կոբզոնը, ՀՀ ժողովրդական արտիստներ Էդուարդ Թոփչյանը, Հասմիկ Հացագործյանը, Անահիտ Ներսիսյանը, ինչպես նաև ՀՀ վաստակավոր արտիստ Վիկտոր Խաչատրյանը:
Համերգին կմասնացեն նաև միջազգային մրցույթների դափնեկիրներ Մարինա Աբրահամյանը, Արամ Թալալյանը և «Կամերտոն» լարային քառյակը (գեղ. ղեկավար` Լիանա Խանդկարյան):
Նշենք, որ համերգներին մասնակցում է նաև կոմպոզիտորի որդին՝ Արա Բաբաջանյանը: Ավելացնենք, որ նա նաև «Առնո Բաբաջանյանի հիշատակի հիմնադրամի նախագահն է»:
Ի դեպ, համերգներն անցկացվում են «Առնո Բաբաջանյանի հիշատակի միջազգային հիմնադրամի» ու ՀՀ մշակույթի նախարարության աջակցությամբ:

Второй концерт памяти А. Бабаджаняна состоится завтра
Второй концерт, посвященный 25-ой годовщине со дня кончины композитора Арно Бабаджаняна, под девизом “Мой и твой Арно” состоится завтра, в концертном зале имени А. Бабаджаняна.
В концерте примут участие народные артисты Республики Армения: дирижер Эдуард Топчян, оперная певица Асмик Ацагорцян, Анаит Нерсисян, а также заслуженный артист РА Виктор Хачатрян, лауреаты международных премий Марина Абраамян, Арам Талалян и струнный квартет “Камертоне” (худрук Лиана Хандкарян).
Концерт своим участием почтит народный артист СССР, лауреат государственных премий Иосиф Кобзон.
Отметим, что в концертах участие принимает также сын композитора, председатель “Международного фонда памяти А. Бабаджаняна” Ара Бабаджанян.
Концерты памяти великого армянского композитора проходят при содействии “Международного фонда памяти А. Бабаджаняна” и Министерства культуры РА.