ՀԱՋՈՐԴ ՏԱՐԻ ԿԱՆՑԿԱՑՎԻ ՀԱՅ-ՌՈՒՍԱԿԱՆ ՏՆՏԵՍԱԿԱՆ ՖՈՐՈՒՄ
2009 թ. առաջին կիսամյակում Հայաստանում կանցկացվի խոշոր տնտեսական ֆորում, որի կազմակերպիչներն են Հայաստանի ու Ռուսաստանի առևտրա-արդյունաբերական պալատները: Այս մասին այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ հայտնեց Հայաստանում Ռուսաստանի առևտրային ներկայացուցիչ Ալեքսանդր Զայցևը: Նրա խոսքերով, առաջին անգամ է կազմակերպվում նման միջոցառում, որտեղ ներկայացված են լինելու հայ և ռուս շահագրգիռ գործարարները:
Ֆորումի ձևաչափն առայժմ հայտնի չէ, այդ ուղղությամբ աշխատանքները դեռ շարունակվում են, սակայն հայտնի է, որ ֆորումին մասնակցելու են Ռուսաստանի բոլոր խոշոր ընկերությունների ներկայացուցիչները:
Խոսելով նախկինում Հայաստանում կազմակերպված ցուցահանդես-տոնավաճառների մասին՝ Ա. Զայցևը նշեց, որ դրանց հիմնականում մասնակցել են մարդիկ, ովքեր լուրջ շահագրգռված չեն եղել. «Ուղղակի՝ լայն հանրություն է եղել»:

ARMENIAN-RUSSIAN ECONOMIC FORUM TO BE CONDUCTED
In the beginning of 2009 an economic forum will be conducted in Armenia which is organized by Chambers of Commerce of Armenia and Russia, said Alexander Zaitsev, the representative of Chamber of Commerce of Russia. According to him it is the first time such forum is organized where Armenian and Russian businessmen are included.
The format of the forum is not yet defined, hence active negotiations are being conducted in this regard.