ՀԱՋՈՐԴ ՏԱՐԻ ԿԱՆՑԿԱՑՎԻ ՀԱՅ-ՌՈՒՍԱԿԱՆ ՏՆՏԵՍԱԿԱՆ ՖՈՐՈՒՄ
2009 թ. առաջին կիսամյակում Հայաստանում կանցկացվի խոշոր տնտեսական ֆորում, որի կազմակերպիչներն են Հայաստանի ու Ռուսաստանի առևտրա-արդյունաբերական պալատները: Այս մասին այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ հայտնեց Հայաստանում Ռուսաստանի առևտրային ներկայացուցիչ Ալեքսանդր Զայցևը: Նրա խոսքերով, առաջին անգամ է կազմակերպվում նման միջոցառում, որտեղ ներկայացված են լինելու հայ և ռուս շահագրգիռ գործարարները:
Ֆորումի ձևաչափն առայժմ հայտնի չէ, այդ ուղղությամբ աշխատանքները դեռ շարունակվում են, սակայն հայտնի է, որ ֆորումին մասնակցելու են Ռուսաստանի բոլոր խոշոր ընկերությունների ներկայացուցիչները:
Խոսելով նախկինում Հայաստանում կազմակերպված ցուցահանդես-տոնավաճառների մասին՝ Ա. Զայցևը նշեց, որ դրանց հիմնականում մասնակցել են մարդիկ, ովքեր լուրջ շահագրգռված չեն եղել. «Ուղղակի՝ լայն հանրություն է եղել»:

Экономика 15:17 11/12/2008
В первом полугодии 2009 года в Армении пройдет крупный экономический форум, организаторами которого выступят Торгово-промышленные палаты Армении и России. Об этом сообщил сегодня на встрече с журналистами торговый представитель России в Армении Александр Зайцев.
По его словам, впервые будет организовано мероприятие, где будут представлены заинтересованные армянский и российский бизнесмены. Формат форума, в котором примут участие представители всех крупных компаний России, пока не известен, но организационные работы уже начались.
Касаясь проведенных ранее в Армении выставочно-ярмарочных мероприятий, Зайцев с сожалением отметил, что на них в основном присутствовали люди не совсем заинтересованные, “просто широкая публика”.