Առողջություն 13:47 12/01/2009
Երևանի «Շտապ բուժօգնություն» ընկերությունում վնասվածքների հետ կապված կանչերի թիվը նախորդ տարվա համեմատ նվազել է: Այս տարի hունվարի 1-ից մինչև 11-ն ընկած ժամանակահատվածում գրանցվել է 101 կանչ, իսկ 2008 թվականին նույն ժամանակահատվածում գրանցվել էր 156 կանչ: Այս մասին ճեպազրույցում ասաց Երևանի քաղաքապետարանի առողջապահության վարչության պետ Արմեն Սողոյանը:
Նրա խոսքով, այս տարի նույն ժամանակահատվածում գրանցված ճանապարհատրանսպորտային պատահարների թիվը նախորդ տարվա համեմատ ևս նվազել է` 5-ով: Այս տարի գրանցվել է 11 ճանապարհատրանսպորտային պատահար:
Վարչության պետը հայտնեց, որ այս տարի շմոլ գազից թունավրովել է 1 անձ, իսկ անցած տարի` 4 անձ: Ա. Սողոյանի վստահեցմամբ, այս տարի բոտուլիզմի և սննդային թունավորումների դեպքեր չեն գրանցվել:

Здоровье 14:24 12/01/2009
Число вызовов, поступивших в период с 1-11 января в Службу скорой помощи Еревана в связи с полученными травмами, по сравнению с прошедшим годом значительно убавилось.
Как сообщил в ходе брифинга начальник управления здравоохранения и социального обеспечения мэрии Еревана Армен Согоян, в этом году был зарегистрирован 101 вызов против 157 вызовов за аналогичный период 2008 года.
По его словам, число зафиксированных дорожно-транспортных происшествий за указанный период этого года сократилось на 5 случаев. Всего, за прошедшие 11 дней 2009 года было зарегистрировано 11 случаев ДТП.
Начальник управления также сообщил, что от угарного газа в этом году пострадал один человек, а в указанный период прошлого года – 4 человека.
Стоит отметить осторожность граждан Армении в плане питания в этом году. Как утверждает А. Согоян, случаев пищевых отравлений, в том числе и токсином ботулизма в этом году зарегистрировано не было.