Իրավունք 12:30 22/01/2009
Ոստիկանության Կոտայքի մարզի քննչական բաժնում ԴԱՀԿԾ աշխատակից Հայկ Բաբաջանյանի դեմ հարձակում գործելու կապակցությամբ հարուցվել է քրեական գործ ՔՕ 316 հոդվածի 2-րդ մասով` «Իշխանության ներկայացուցչի կյանքի կամ առողջության համար վտանգավոր բռնությունը՝ կապված նրանց կողմից իրենց ծառայողական պարտականությունները կատարելու հետ»: Այս մասին Panorama.am-ին տեղեկացրեց ԴԱՀԿԾ լրատվական բաժնի ղեկավար Ռուբեն Գրդզելյանը:
Ըստ ՔՕ-ի, այս հանցագործությունը կատարողների համար նախատեսվում է ազատազրկում 5-ից 10 տարի ժամկետով:
Ինչպես Panorama.am-ն արդեն տեղեկացրել է, ԴԱՀԿ ծառայության աշխատակից Հայկ Բաբաջանյանն ստացված ծանր վնասվածքների հետևանքով գտնվում է «Արմենիա» բժշկական կենտրոնի վերակենդանացման բաժանմունքում: Այսօր նա հավանաբար կտեղափոխվի հիվանդասենյակ:
Այս պահին հիվանդանոցում գտնվող Panorama.am-ի թղթակցին բժիշկներն ասել են, որ Հայկ Բաբաջանյանը դանակահարության հետևանքով ստացել է 4 վերք մարմնի վրա և նրա վիճակը գնահատվում է կայուն ծանր: Տեղեկացնենք, որ Հայկ Բաբաջանյանը զբաղվում էր «Բջնի» հանքային ջրերի գործարանի հետ կապված կատարողական վարույթով:

POLICE TO TAKE CRIMINAL PROCEEDING AGAINST ATTACK ON BABADJANYAN
The Police Office of Kotayk region has taken a criminal proceeding against the attack on the officer of the Binding Service of Judicial Acts Hayk Babadjanyan while he was implementing his professional duties, said Ruben Grdzelyan, the head of press service of the BSJA to Panorama.am. According to the law the 5-10 years of jail is defined for those who has conducted the crime.
Panorama.am has been informed that H. Babadjanyan is cured in “Armenia” medical center. Today he will be taken to hospital room from the resuscitation.
Panorama.am reporter who is currently in the hospital has been informed by the doctor that Babadjanyan got four injuries in the result of knife attack.