ՓՈԽՈՍՏԻԿԱՆԱՊԵՏՆ ՍՊԱՆՎԵԼ Է ՄԻ ՔԱՆԻ ԿՐԱԿՈՑԻՑ
Փետրվարի 3-ին, ժամը 20.30-ին, ոստիկանության Արաբկիրի բաժնում ահազանգ է ստացվել, որ Երևանի Բարբյուսի փողոցի 65 շենքի 7-րդ հարկի իր բնակարանի մուտքի մոտ հրազենից արձակված կրակոցներով սպանվել է ՀՀ ոստիկանության պետի տեղակալ, ոստիկանության գնդապետ Գևորգ Մհերյանը: Այս մասին տեղեկացնում են ոստիկանության հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Ըստ աղբյուրի, շտապ բուժօգնության բրիգադը տեղում արձանագրել է, որ Գ. Մհերյանը մահացել է գլխին և մարմնին ստացած` կյանքի համար անհամատեղելի հրազենային վնասվածքներից: Փորձագետների կողմից դեպքի վայրում հայտնաբերվել է 9 մմ տրամաչափի փամփուշտի ութ պարկուճ: Արձակված գնդակներից երեքը դիպել է Գ. Մհերյանի գլխին, մեկը` մարմնին:
Փաստի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ ՀՀ ՔՕ 104 հոդվածով` սպանություն:
Ստեղծվել է օպերատիվ-քննչական խումբ: Ձեռնարկվում են օպերատիվ-հետախուզական և քննչական անհետաձգելի միջոցառումներ` դեպքի հանգամանքները պարզելու, հանցագործություն կատարած անձի ինքնությունը ճշտելու և նրան հայտնաբերելու համար: Քննությունը վարում է Հատուկ քննչական ծառայությունը:

Право 10:11 04/02/2009
Заместитель начальника Полиции Армении Геворг Мгерян был убит накануне в Ереване четырьмя выстрелами. Как сообщили Panorama.am в управлении по связям с общественностью Полиции РА, 3 февраля, в 20:30 в отдел полиции общины Арабкир поступило сообщение о том, что у порога своей квартиры, расположенной на седьмом этаже по адресу ул. Барбюса 65, выстрелами из огнестрельного оружия убит заместитель начальника Полиции РА, полковник полиции Геворг Мгерян.
Согласно источнику, бригада скорой помощи на месте констатировала, что Г. Мгерян скончался от полученных в голову и тело огнестрельных ранений, несовместимых с жизнью. Эксперты обнаружили на месте преступления восемь гильз патронов калибра 9 мм. Три пули попали в голову Мгеряна, а одна – в тело. По факту возбуждено уголовное дело по ст. 104 УК РА (убийство). Создана оперативно-следственная группа. Принимаются оперативно-розыскные и неотложные следственные меры для выяснения обстоятельств происшествия, установления личности, совершившего преступление, и его обнаружения. Следствие ведет специальная следственная служба.