«ԲՋՆԻ»-Ի ԳՆՈՐԴԸ ԿԱ, ԲԱՅՑ ՀԱՅՏՆԻ ՉԷ` ՈՎ Է
Քիչ առաջ ավարտվել է «Բջնի» հանքային ջրեր» ՓԲԸ ընկերության գույքի և գույքային իրավունքների օտարման համար հայտարարված աճուրդը: Այն գնելու համար գրանցվել է մեկ առաջարկ: Այդ մասին Panorama.am-ին տեղեկացրեց Դատական ակտերի հարկադիր կատարման ծառայության մամուլի քարտուղար Ռուբեն Գրդզելյանը: Իսկ թե ո՞վ է «Բջնի»-ի գնորդը հարցին, Գրդզելյանը պատասխանեց. «Գնորդը հայտնի չէ և կարող է հայտնի չլինել: Օրենքով մենք իրավասու չենք հրապարակել գնորդի անունը»:
Նկատենք, որ ընկերության գույքի գնման և գույքային իրավունքների օտարման համար կրկնակի հարկադիր էլեկտրոնային աճուրդ էր հայտարարվել փետրվարի 5-ին: Կրկնաճուրդի մեկնարկային գին էր սահմանվել 4 միլիարդ 441 միլիոն 358 հազար դրամ:

Право 13:27 16/02/2009
Некоторое время назад завершился повторный принудительный электронный аукцион имущества и имущественных прав ЗАО “Завод минеральных вод “Бжни”. На покупку имущества поступило одно предложение. Об этом корреспонденту Panorama.am сообщил пресс-секретарь Службы ПИСА Министерства юстиции РА Рубен Грдзелян.
На вопрос, кто является покупателем “Бжни”, Грдзелян ответил: “Покупатель не известен и может быть неизвестным”.
Отметим, что повторный принудительный электронный аукцион имущества и имущественных прав ЗАО “Завод минеральных вод “Бжни” был объявлен 5 февраля. Стартовая цена имущества “Бжни” во время повторного аукциона составила 4 млрд. 441 млн. 358 тысяч драмов.