Հասարակություն 17:41 19/02/2009
Վաղը ՀՀ արդարադատության նախարարության «Վարդաշեն» քրեակատարողական հիմնարկում պատիժ կրող իրանցի դատապարտյալները կմրցեն նույն քրեակատարողական հիմնարկում պատիժ կրող հայ դատապարտյալների հետ: Այս մասին Panorama.am-ի հետ զրույցում ասաց արդարադատության նախարարության քրեակատարողական վարչության հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պետ Արսեն Բաբայանը:
Ըստ նրա, երկու պետությունների քաղաքացի հանդիսացող դատապարտյալները մրցելու են սեղանի թենիս մրցաշարի եզրափակիչ փուլում: «Միջոցառումը կազմակերպվել է Արդարադատության նախարարության քրեակատարողական վարչության և «Օգոստոսի 23 ազգային դաշինք» իրավապաշտպան միության կողմից` ի նշան երկու երկրների բարեկամության»,-ասաց Ա. Բաբայանը:
Նշենք, որ միջոցառմանը կմասնակցի պատվիրակություն  Իրանից,  «Օգոստոսի 23 ազգային դաշինք» իրավապաշտպան միության անդամները, ինչպես նաև քրեակատարողական վարչության և այլ բարձրաստիճան պաշտոնյաներ: Իսկ մրցույթի մասնակիցները կպարգևատրվեն մի շարք մրցանակներով:

Спорт 18:18 19/02/2009
Соревнования по настольному теннису пройдут завтра в уголовно-исполнительном учреждении “Вардашен” между отбывающими срок иранскими и армянскими осужденными. Об этом корреспонденту Panorama.am сообщил пресс-секретарь Уголовно-исправительного управления Министерства юстиции РА Арсен Бабаян.
По его словам, осужденные, являющиеся гражданами Армении и Ирана, встретятся в финальном туре турнира по настольному теннису. “Мероприятие организовано Уголовно-исправительным управлением Министерства юстиции РА и правозащитным союзом “Национальный блок - 23 августа” в знак дружбы двух стран”, - сказал А. Бабаян.
Отметим, что в мероприятии примут участие делегация из Ирана, члены правозащитного союза “Национальный блок - 23 августа”, а также представители Уголовно-исправительного управления Минюста и другие высокопоставленные лица. Для участников соревнований предусмотрены награды.