«ՍԻՆՈՓՍԻՍԻ» ԵԿԱՄՈՒՏԸ 2009-Ի ԱՌԱՋԻՆ ԵՌԱՄՍՅԱԿՈՒՄ 7,7 ՏՈԿՈՍՈՎ ԱՎԵԼ Է 2008-Ի ՀԱՄԵՄԱՏՈՒԹՅԱՄԲ
Կիսահաղորդիչների նախագծման և արտադրության համար ծրագրային միջոցների և մտավոր սեփականության ոլորտի համաշխարհային առաջատար «Սինոփսիս» ընկերությունն այսօր հրապարակել է 2009 թվականի առաջին եռամսյակում իր ստացած եկամուտներին վերաբերող տվյալները: Նշենք, որ ֆինանսական տարվա եռամսյակը ավարտվել է հունվարի 31-ին:
Ըստ այդմ, 2009 ֆինանսական տարվա առաջին եռամսյակի համար «Սինոփսիսը» ունեցել է 339,8 մլն ԱՄՆ դոլարի եկամուտ, որը 7,7 տոկոսով ավել է 2008 ֆինանսական տարվա առաջին քառորդի 315,5 մլն ԱՄՆ դոլարի համեմատ:
«Սինոփսիսի» համար ֆինանսական տարվա առաջին քառորդը կարելի է բնութագրել կայուն ֆինանսական գործունեությամբ, շարունակական տեխնոլոգիական ուժով և հաճախորդների նկատելի հաջողություններով»,-ասել է Սինոփսիսի նախագահ և գլխավոր գործադիր տնօրեն Աարտ դե Ջիզն ու հավելել. «Չնայած ճգնաժամը խորացել է, և մեր հաճախորդների շրջանում առկա են լարվածության նշաններ, մենք վստահ ենք, որ «Սինոփսիսը» լավ դիրքերում է և կարող է օգնել իր հաճախորդներին հաղթահարել դժվարությունները՝ համագործակցության արդյունքում այս իրավիճակից դուրս գալով նույնիսկ որպես ավելի ուժեղ ընկերություններ»:

Компания “Synopsys” подвела итоги первого квартала 2009 финансового года
Мировой лидер по разработке средств автоматизации проектирования полупроводников компания “Synopsys” обнародовала данные по доходам за первый квартал 2009 финансового года. Отметим, что первый квартал 2009 финансового года компания завершила 31 января.
Как сообщила Panorama.am ответственная по связям с общественностью ЗАО “Synopsys Armenia” Гаяне Маркосян, по итогам первого квартала текущего года прибыль “Synopsys” составила $339.8 млн., что на 7.7% больше показателя за тот же период 2008 года ($315.5 млн.).
“Первый квартал финансового года для компании “Synopsys” можно охарактеризовать стабильной финансовой деятельностью, продолжительной технологической силой и заметными успехами клиентов”, - сказал президент и главный исполнительный директор “Synopsys” Аарт де Чиез.
“Несмотря на то, что кризис углубился, и среди наших клиентов есть признаки напряженности, мы уверены, что “Synopsys” занимает хорошие позиции и сможет помочь своим клиентам преодолеть трудности и в результате сотрудничества выйти из положения даже более сильными компаниями”, - добавил он.
Напомним, что прибыль 2008 финансового года составила $1.337 млрд., что на 10.3% больше показателя 2007 финансового года ($1.212 млрд.).