ՎԶԵԲ ԵՐԵՎԱՆՅԱՆ ԳՐԱՍԵՆՅԱԿԸ ՆՈՐ ՂԵԿԱՎԱՐ ՈՒՆԻ
Վերակառուցման և զարգացման եվրոպական բանկի (ՎԶԵԲ) երևանյան գրասենյակն այսուհետև ղեկավարելու է Վալերի Ռազլոգը: Այսօր ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն ընդունել է ՎԶԵԲ տարածաշրջանային տնօրեն Մայքլ Դեյվիին, բանկի երևանյան գրասենյակի նորանշանակ ղեկավարին և գրասենյակի նախկին ղեկավար Մայքլ Վայնշտայնին:
Ինչպես տեղեկացնում են կառավարության հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Վերակառուցման և զարգացման եվրոպական բանկի հետ մեր երկրի համագործակցության հետագա զարգացմանն առնչվող հարցեր: Ընդգծելով մինչ այժմ փոխգործակցության բարձր մակարդակն ու արդյունավետությունը, կողմերը կարևորել են համագործակցության շարունակումն ու զարգացումը՝ հատկապես ներկայիս համաշխարհային ֆինանսական և տնտեսական ճգնաժամի պայմաններում:
Համագործակցության առաջնայնությունների թվում Տիգրան Սարգսյանը նշել է, մասնավորապես, փոքր և միջին ձեռնարկատիրությանը, մասնավոր հատվածին, ենթակառուցվածքների զարգացմանն աջակցության ընդլայնումը, ինչը, ըստ նրա, շատ կարևոր է Հայաստանում համաշխարհային ֆինանսատնտեսական ճգնաժամի ազդեցությունն ու հետևանքները հաղթահարելու համար:

Экономика 12:51 11/03/2009
Премьер-министр Армении Тигран Саркисян принял сегодня регионального директора Европейского банка реконструкции и развития (ЕБРР) Майкла Дейви, новоназначенного руководителя ереванского офиса ЕБРР Валерия Разлога и его предшественника Майкла Вайнштайна.
Как сообщили Panorama.am в пресс-службе правительства, на встрече были обсуждены вопросы, касающиеся дальнейшего развития сотрудничества нашей страны с банком.
Подчеркнув высокий уровень и продуктивность взаимодействия до сегодняшнего дня, стороны отметили важность продолжения сотрудничества и развития, особенно в нынешних условиях мирового финансово-экономического кризиса.
В числе приоритетов сотрудничества Тигран Саркисян отметил, в частности, малое и среднее предпринимательство, частный сектор, расширение содействия развитию инфраструктур, что, по его словам, очень важно для преодоления в Армении влияния и последствий финансового кризиса.
Премьер-министр Тигран Саркисян поздравил Валерия Разлога с назначением на должность руководителя ереванского офиса ЕБРР, выразив уверенность, что в период его деятельности сотрудничество с Евробанком также продолжится успешно.
Премьер-министр также выразил благодарность бывшему главе ереванского офиса ЕБРР Майклу Вайнштайну за продуктивное взаимодействие в течение прошлых лет и пожелал ему успехов в дальнейшей деятельности.