Տնտեսություն 13:32 21/03/2009
Հայաստանում պաշտոնապես գրանցված գործազուրկների թիվը 2009 թվականի առաջին երկու ամիսներին ավելացել է 4,6 տոկոսով և կազմել 75,7 հազար մարդ: Այս մաիսն հայտնում է երկրի ազգային վիճակագրական ծառայությունը` հղում անելով մարտի 20-ին հավաքված օպերատիվ տեղեկությունների վրա:
Աղբյուրի համաձայն` հաշվետու ժամանակահատվածում, աշխատավարձի մակարդակը բարձրացլ է միջինը 13,8 տոկոսով` հասնելով 94,6 հազար դրամի: Միաժամանակ բյուջետային աշխատողների աշխատավարձը բարձրացել է 18,6 տոկոսով` հասնելով մինչև 80 հազար դրամի, իսկ արտաբյուջետային հիմնակրների աշխատակիցներինը` 7,1 տոկոսով` հասնելով 116,2 հազար դրամի:

В Армении зарегистрировано 75.7 тысяч безработных
Число официально зарегистрированных в Армении безработных за первые два месяца 2009 года увеличилось на 4.6%, составив 75.7 тыс. человек. Об этом сообщает Национальная служба страны, ссылаясь на оперативные данные, собранные на 20 марта.
Согласно источнику, в отчетный период уровень зарплаты в среднем возрос на 13.8%, превысив 94.6 тысяч драмов. В то же время, зарплата бюджетников возросла на 18.6% - до 80 092 драмов, а сотрудников внебюджетных организаций – на 7.1% - до 116 204 драмов.