ԻՆՏԵՐՆԵՏԻ ՎԵՐԱԿԱՆԳՄԱՆ ԱՇԽԱՏԱՆՔՆԵՐԸ ՇԱՐՈՒՆԱԿՎՈՒՄ ԵՆ
16.00-ից մայրաքաղաքում շատ ընկերություններ ինտերնետ կապ չունեն: Ինտերնետ կապ տրամադրող «FibarNet Communication» ընկերության մամուլի քարտուղար Միքայել Բալայանը Panorama.am-ի թղթակցին ասաց, որ վթարի հստակ պատճառը իրենք դեռ չգիտեն:
«Տեղյակ ենք, որ Արագածոտնի հատվածում` «Արտենի», «Արագած» կայարանների մոտակայքում ընթանում են երկաթգծի վերանորոգման աշխատանքներ, սակայն սա դեռ հստակ չգիտենք: Գիտենք, որ օպտիկայի մալուխը վնասվել է, և մեր մասնագետները մեկնել են տեղում վերականգնելու վթարը: Հույս ունենք, որ մի երկու ժամից կապը կլինի»,-ասաց պարոն Բալայանը:

Общество 20:21 26/03/2009
Работы по восстановлению Интернет-связи в Армении продолжаются, сообщил корреспонденту Panorama.am пресс-секретарь компании «FiberNet Communication» Микаэл Балаян.
Отметим, что сегодня после 16:00 Армения практически осталась без Интернета. По словам М. Балаяна, на участке станций «Артени» и «Арагац» был поврежден оптоволоконный кабель, при этом причины повреждения пока неизвестны.
«Нам известно, что рядом с этими станциями на железнодорожном пути идут восстановительные работы, но пока не ясно, почему был поврежден кабель. Наши специалисты уже находятся на месте и приступили к восстановительным работам. Надеемся, что Интернет-связь в стране будет восстановлена в течение ближайших двух часов», - сказал Балаян.