ՀՅՈՒՐԸՆԿԱԼՎԵԼ ԵՆ ԲԱԿՈ ՍԱՀԱԿՅԱՆԻՆ
ԼՂՀ նախագահ Բակո Սահակյանը նախօրեին ընդունել է ԱՄՆ «Հայ կրթական հիմնարկության» մի խումբ ներկայացուցիչների` կազմակերպության տնօրենների խորհրդի անդամներ Հակոբ Բաղդասարյանի և Նշան Փիրումյանի գլխավորությամբ:
ԼՂՀ նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության տեղեկացմամբ, հանդիպմանը քննարկվել են Արցախում տարբեր ծրագրերի իրականացման ընթացքը և հեռանկարները:
Բակո Սահակյանը կարևոր է համարել «Հայ կրթական հիմնարկության» ներդրումը Արցախի կրթական համակարգի զարգացման գործում և հույս հայտնել, որ այսուհետ ևս հիմնարկությունը նույն եռանդով կշարունակի իր հայրենանվեր գործունեությունը:
Հանդիպմանը ներկա էին ԼՂՀ վարչապետ Արա Հարությունյանը, կրթության և գիտության նախարար Վլադիկ Խաչատրյանը:

Образование 11:14 23/04/2009
Президент НКР Бако Саакян принял 22 апреля группу представителей Армянского образовательного учреждения США во главе с членами совета директоров организации Акопом Багдасаряном и Ншаном Пирумяном.
Как сообщили Panorama.am в Главном информационном управлении аппарата президента НКР, на встрече обсуждались ход и перспективы осуществления различных программ в Арцахе.
Бако Саакян высоко оценил вклад Армянского образовательного учреждения в развитие образовательной системы Арцаха и выразил надежду, что организация и впредь с той же энергией будет продолжать свою патриотическую деятельность.
На встрече присутствовали премьер-министр НКР Ара Арутюнян, министр образования и науки НКР Владик Хачатрян.