ՄԱՍՆԱԿԻՑ ԵՐԿՐՆԵՐԻ ԹԻՎԸ ԴԱՐՁԱՎ 49
Այսօր ևս մեկ երկիր պաշտոնապես հրաժարվեց մասնակցել մայիսի 23-30-ը Երևանում կայանալիք ԱԻԲԱ բռնցքամարտի աշխարհի պատանիների 2009 թ. առաջնությանը: Այս մասին տեղեկացնում են ՀՀ բռնցքամարտի ֆեդերացիայի մամուլի կենտրոնից: Խոսքը Թուրքմենստանի մասին է: Նշենք, որ այդ երկրի բռնցքամարտի ֆեդերացիան մասնակցության հայտ ուղարկելուց հետո մինչ օրս չէր հայտավորել մարզիկներին, և նրա վերջնական եզրակացությունը անակնկալ չէր:
Հիշեցնենք, որ առայսօր հայտ ներկայացրած երկրներից 4-ը` Մեքսիկան, Ուելսը, Արգենտինան և Թուրքմենստանը, հրաժարվել են մասնակցությունից: Արդյունքում մասնակիցների թիվը ներկայումս կազմում է 49 երկիր:

Спорт 16:38 19/05/2009
Сегодня еще одна страна официально отказалась от участия в предстоящем Юношеском чемпионате мира по боксу 2009 (AIBA), который состоится в Ереване с 23-30 мая. Об этом сообщают в пресс-службе Федерации Бокса Армении. Об этом сообщают в пресс-службе Федерации Бокса Армении.
Речь идет о Туркмении. Отметим, что Федерация бокса этой страны, после предъявления заявки для участия в чемпионате, до сих пор не отправила список членов команды, и их окончательное решение не было сюрпризом.
Напомним, что 4 из стран, приславших заявки для участия в юношеском чемпионате мира по боксу 2009 к настоящему времени официально отказались от участия. В их числе Мексика, Уэльс, Аргентина и Туркмения. Таким образом, число участников на сегодняшний день составляет 49 стран.