Տնտեսություն 10:53 10/06/2009
ԼՂՀ Նախագահ Բակո Սահակյանը հունիսի 9-ին հրավիրել է Անվտանգության խորհրդի նիստ, որի ընթացքում քննարկվել են հացահատիկային կուլտուրաների բերքահավաքի կազմակերպմանն առնչվող հարցեր: Այս մասին հայտնեցին ԼՂՀ նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Զեկուցումներով հանդես են եկել ԼՂՀ գյուղատնտեսության նախարար Արմո Ծատուրյանը և փրկարար ծառայության տնօրեն Արսեն Սարգսյանը: Շրջաններում իրականացվող աշխատանքների ընթացքի վերաբերյալ տեղեկություններ են ներկայացրել շրջվարչակազմերի ղեկավարները:
Հրդեհների դեմ պայքարը և հացահատիկային մշակաբույսերի անվտանգ բերքահավաքը արդյունավետ կերպով կազմակերպելու նպատակով Նախագահ Բակո Սահակյանը կառավարությանը հանձնարարել է մինչև 2009թ. հունիսի 15-ը ձևավորել օպերատիվ շտաբ` հանրապետության գյուղատնտեսության նախարարի գլխավորությամբ:
Երկրի ղեկավարը ընդգծել է, որ հանրապետության համար կենսական նշանակություն ունեցող այս խնդրի հաջող և արդյունավետ լուծման նպատակով բոլոր կառույցներից և գերատեսչություններից պահանջվում է համատեղ և համակարգված աշխատանք, ավելացնելով, որ ողջ գործընթացը գտնվելու է իր անմիջական վերահսկողության տակ:

Economy 12:27 10/06/2009
The President of the Nagorno-Karabakh Republic Bako Sahakyan held on 9 June NKR Security Council meeting. Issues related to organization of grain crops have been discussed, the NKR President’s Administration reports.
NKR minister of agriculture Armo Tsatouryan and the head of the rescue service Arsen Sargsyan delivered reports. Heads of regional administrations introduced the activities carried out in the regions.
President Sahakyan commissioned the Cabinet of Ministers to form a group before June 15, headed by the minister of agriculture. The group is to organize effective grain crops and fight against fires.
The Head of the State underlined that for effective realization of this strategically important for the republic issue all structures and agencies were required a combined and systemized work adding the entire course of activities would be under his direct control.