Տնտեսություն 11:10 13/06/2009
Կենտրոնական բանկի նախագահ Արթուր Ջավադյանը և Ֆինանսական վարչության պետ Արթուր Նախշիկյանը նախօրեին մեկնել են Բեսիչի, Մոնտենեգրո, որտեղ մասնակցելու են Արժույթի միջազգային հիմնադրամի Համաշխարհային բանկի/Հոլանդիայի ենթախմբի երկրների հանդիպմանը:
ԿԲ հասարակյնության հետ կապերի ծառայությունից հայտնեցին, որ Հոլանդիայի ենթախմբի երկրների հանդիպման ընթացքում քննարկվելու են հետևյալ թեմաները. «Կենտրոնական և Արևելյան Եվրոպայի առջև քաղաքականության իրականացման առումով ծառացած մարտահրավերները», «Ճգնաժամային կառավարման լավագույն պրակտիկաները», «ԱՄՀ և Համաշխարհային Բանկի ընթացիկ գործընթացները», «Համաշխարհային Բանկի արձագանքը ներկա ճգնաժամին» և «Միջազգային Ֆինանսական Կորպորացիայի արձագանքը Արևելյան Եվրոպայի ֆինանսական ճգնաժամին»:
ԿԲ նախագահը հանդիպելու է Հոլանդիայի փոխվարչապետ Ուոթեր Բոոսի և Արժույթի միջազգային հիմնադրամի / Համաշխարհային բանկի Հոլանդիայի ենթախմբի նախագահ, Հոլանդիայի ազգային բանկի նախագահ Նութ Վելլինկի հետ:

Экономика 12:11 13/06/2009
Председатель Центрального банка Артур Джавадян и начальник финансового управления Артур Нахшикян отбыли накануне в Бесичи - Монтенегро, где примут участие во встрече стран Голландской подгруппы Всемирного банка и Международного валютного фонда.
Как сообщают в управлении по связям с общественностью ЦБ РА, в ходе встречи стран подгруппы Голландии будут обсуждены следующие темы: “Представшие перед Центральной и Восточной Европой вызовы в плане осуществления политики”, “Лучшие практики кризисного управления”, “Текущие процессы Всемирного банка и МВФ”, “Отзыв Всемирного банка на нынешний кризис” и “Отзыв Международной финансовой корпорации на финансовый кризис Восточной Европы”.
Добавим, что А. Джавадян встретится с заместителем премьер-министра Голландии Уотером Боосом и председателем Голландской подгруппы Всемирного банка/МВФ, президентом Национального банка Голландии Нутом Веллинки.