ՌՈԲԵՐՏ ՔՈՉԱՐՅԱՆԸ ՊԱՇՏՈՆ ՍՏԱՑԱՎ
ՀՀ նախկին նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանն այժմ պաշտոն ունի. նա դարձել է Ռուսաստանում և ԱՊՀ երկրներում գործող «Սիստեմա» ֆինանսական խոշոր ընկերության տնօրենի խորհրդի անկախ տնօրեն: «Սիստեմա»-ի բաժնետերերի տարեկան ընդհանուր ժողովը տեղի է ունեցել հունիսի 27-ին, որտեղ էլ կայացել է ընկերության նոր տնօրենների խորհրդի ընտրությունը. այստեղ 10-ին ավելացել են ևս երեքը:
Ինչպես տեղեկացնում են հոլդինգի մամլո ծառայությունից, բացի Քոչարյանից, տնօրենների խորհրդում ընտրվել են Shyam Telelink-ի հիմնադիր և ղեկավար Ռաջիվ Մեհրոտրան ու «Սիստեմա»-ի նախագահ Լեոնիդ Մելամեդը:
Ընդհանուր ժողովում հաստատվել է նաև 2008-ի տարեկան հաշվետվությունը:

Экономика 17:29 29/06/2009
В Совет директоров крупнейшей в России и СНГ публичной диверсифицированной финансовой корпорации АФК «Система» избраны три новых члена: президент АФК «Система» Леонид Меламед, член совета директоров Sistema Shyam Teleservices Раджив Мехротра и независимый директор, экс-президент Армении Роберт Кочарян.
Состав Совета директоров АФК «Система» расширился с 10 до 13 человек. Такое решение было принято на годовом общем собрании акционеров компании, которое прошло 27 июня, сообщает пресс-служба АФК «Система».
Независимые директора занимают в Совете директоров АФК «Система» 4 места из 13.
На Общем собрании также были утверждены годовой отчет и бухгалтерская отчетность за 2008 год, а также было принято решение не выплачивать дивиденды по итогам 2008 года.