ՌՈԲԵՐՏ ՔՈՉԱՐՅԱՆԸ ՊԱՇՏՈՆ ՍՏԱՑԱՎ
ՀՀ նախկին նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանն այժմ պաշտոն ունի. նա դարձել է Ռուսաստանում և ԱՊՀ երկրներում գործող «Սիստեմա» ֆինանսական խոշոր ընկերության տնօրենի խորհրդի անկախ տնօրեն: «Սիստեմա»-ի բաժնետերերի տարեկան ընդհանուր ժողովը տեղի է ունեցել հունիսի 27-ին, որտեղ էլ կայացել է ընկերության նոր տնօրենների խորհրդի ընտրությունը. այստեղ 10-ին ավելացել են ևս երեքը:
Ինչպես տեղեկացնում են հոլդինգի մամլո ծառայությունից, բացի Քոչարյանից, տնօրենների խորհրդում ընտրվել են Shyam Telelink-ի հիմնադիր և ղեկավար Ռաջիվ Մեհրոտրան ու «Սիստեմա»-ի նախագահ Լեոնիդ Մելամեդը:
Ընդհանուր ժողովում հաստատվել է նաև 2008-ի տարեկան հաշվետվությունը:

The former president of Armenia Robert Kocharyan has been appointed independent director of “Systema” financial company’s managerial board. Note that the company is famous both in Russia and CIS countries, the press service of the holding reports.
According to the source the managerial session conducted on June 27 made a decision to add three directors to the running 10 ones. Hence Rajiv Mehrotra, the founder and the director of Shyam Telelink and Leonid Melamed the president of “Systema” have been appointed independent directors of the company.
Archbishop Bagrat Galstanyan, the leader of the Holy Struggle movement, has criticized Prime Minister Nikol Pashinyan's statement that...