ՇԱՌԼ ԱԶՆԱՎՈՒՐԸ ՆԵՂԱՑԵԼ Է ԼՐԱԳՐՈՂՆԵՐԻՑ
Աշխարհահռչակ շանսոնիե Շառլ Ազնավուրը նեղացել է լրագրողներից, ովքեր նրան թոշակի են ուղարկել: Բանն այն է, որ օրերս լրատվամիջոցներում տեղեկություն էր հրապարակվել, որ Ազնավուրը պատրաստվում է հուլիսի 21-ին հրաժեշտի համերգով հանդես գալ Թունիսում: «Ինձ համար երջանկություն է ավարտել կարիերաս Կարթագենում, որը խորհրդանշում է քաղաքակրթություն, պատմություն, հավերժություն», - «Assabah» թերթին իբրև թե տված հարցազրույցում իբրև թե ասել է Ազնավուրը:
«Ես կտրականապես հերքում եմ այդ տեղեկությունը, դա բացարձակ սուտ է», -հայտարարել է Ազնավուրը, վկայակոչելով Gala-ին, տեղեկացնում է «Վզգլյադ»-ը:
«Ես Թունիսի համերգի մասին հարցազրույց չեմ ունեցել որևէ լրագրողի հետ, դա ապատեղեկատվություն է, որն ինձ խիստ վրդովեցրել է: Անթույլատրելի է արտիստի անունից հարցազրույց հրապարակել, այն դեպքում, երբ այդ հարցազրույցը չի եղել», -ասել է Ազնավուրը:
Նաև հավելել է. «Եթե նրանք ուզում էին քննադատել ինձ կամ արատավորել իմ բարի համբավը, դա պետք էր անել այլ կերպ, բայց ոչ թե ստել»:
Այժմ Ազնավուրը աշխարհում հանդես է գալիս համերգներով: Լիբանանում կայանալիք համերգից հետո, նա համերգ կտա Թունիսում, այնուհետև կվերադառնա Ֆրանսիա, որտեղ էլ օգոստոսի 8-ին կրկին համերգ կունենա: Դրանից հետո էլ նա համերգներ կունենա Հարավային Ամերիկայում: Նոյեմբերի 30-ին Ազնավուրը կթողարկի նոր ալբոմ` ջազային նվագախմբի հետ միասին ձայնագրած:
«Ինչպես տեսնում եք հրաժեշտ տալը բավականին շուտ է, դեռ շատ աշխատանքներ կան», -ասել է հայազգի մեծանուն շանսոնիեն:

Шарль Азнавур опроверг сведения о прощальном концерте
Всемирно известный французский шансонье армянского происхождения Шарль Азнавур обиделся на журналистов, которые отправили его на пенсию. Дело в том, что на днях в СМИ были опубликованы сведения, что Азнавур собирается 21 июля в Тунисе выступить прощальным концертом.
“Для меня счастье завершить свою карьеру в Карфагене, который символизирует цивилизацию, историю и вечность”, - якобы в интервью газете “Assabah” сказал Ш. Азнавур.
“Я категорически опровергаю это сведение. Это сплошная ложь”, - заявил он, передает газета “Взгляд” со ссылкой на “Gala”.
“Никакому журналисту интервью о концерте в Тунисе я не давал, это дезинформация, которая меня сильно возмутила. Непозволительно от имени артиста публиковать интервью в том случае, когда этого интервью не было”, - сказал Азнавур и добавил: “Если они хотели покритиковать меня или опорочить мою добрую репутацию, то это надо было делать иначе, но не лгать”.
Отметим, что в настоящее время легендарный шансонье выступает концертами в разных странах мира. После концерта в Ливане, он даст концерт в Тунисе, далее вернется во Францию, где 8 августа вновь выступит концертом. После планируются концерты в Южной Америке, а 30 ноября Ш. Азнавур выпустит новый альбом, записанный вместе с джазовым оркестром.
“Как видите, пока слишком рано, чтобы прощаться. Еще предстоит много работы”, - сказал Ш. Азнавур.