ԹԲԻԼԻՍԻԻ Պ. ԱԴԱՄՅԱՆԻ ԱՆՎԱՆ ԹԱՏՐՈՆԸ` ՀԱՅԱՍՏԱՆՈՒՄ
Թբիլիսիի Պ. Ադամյանի անվան հայկական պետական դրամատիկական թատրոնը հուլիսի 26-31-ը հյուրախաղերով հանդես կգա Երևանում և Հայաստանի մի շարք քաղաքներում` Էջմիածին, Արտաշատ, Աշտարակ, Չարենցավան:
Ըստ մշակույթի նախարարության պաշտոնական կայքի, հյուրախաղային ծրագրում ներառված են` Գ. Սունդուկյան «Խաթաբալա», Հ. Պարոնյան «Պաղտասար աղբար», Սայաթ-Նովա «Աշխարհումըս իմըն դուն իս», Յ. Օ Նիլ «Սերը ծփիների տակ»:

Армянский драмтеатр Тбилиси выступит с гастролями в Армении
Как сообщает пресс-служба министерства культуры РА, гастроли состоятся с 26 по 31 июля, труппа выступит в Ереване и в ряде городов страны: Эчмиадзине, Арташате, Аштараке, Чаренцаване.
В гастрольную программу включены “Хатабала” Габриела Сундукяна, “Любовь под вязами” Юджина О’ Нила и спектакль по произведениям Саят-Новы “В мире ты моя”.