Մշակույթ 15:12 21/07/2009
Կանադահայ ռեժիսոր Ատոմ Էգոյանը չի մասնակցել «Ոսկե ծիրան» 6-րդ միջազգային կինոփառատոնին, քանի որ իր նոր ֆիլմի վրա է աշխատում: Այս մասին ասուլիսում ասաց նրա կինը` կանադահայ դերասանուհի Արսինե Խանջյանը:
Ըստ նրա, ֆիլմի սցենարի հեղինակը Ա. Էգոյանը չէ: Նա բեմադրիչն է: Ֆիլմը նկարահանվել է Տորոնտոյում: Այն սեպտեմբերին ներկայացվելու է Տրոնոտոյի կինոփառատոնին:
Արսինե Խանջյանը նաև տեղեկացրեց, որ ինքն իր ուժերը փորձում է թատրոնում: Նա բեմադրելու է իռլանդացի հեղինակի «Պիկասոյի կանայք» ներկայացումը: Ներկայացումը պատմում է Պիկասոյի ութ կանանց մասին, որոնք մահացած են ու պատմում են իրենց տեսակետները Պիկասոյի մասին:

Culture 15:33 21/07/2009
Canadian Armenian film maker Atom Egoyan did not participate at “Golden Apricot” sixth international film festival because of him working at a new film, Egoyan’s wife Arsine Khanjyan told at news conference.
Khanjyan told that Egoyan is not the author of the script but the producer. The film has been shoot in Toronto and will be submitted to Toronto film festival in September.
The Canadian Armenian actress said that she is currently trying to get experienced in theatre art. She is going to stage “Picasso’s wives” performance by Irish author telling about Picasso’s eight wives who tell about the artist.