ԱՆԲԱՎԱՐԱՐՆԵՐԻ ԹԻՎԸ ԳՆԱԼՈՎ ՇԱՏԱՆՈՒՄ Է
Հանրապետական ընդունող հանձնաժողովի մամուլի խոսնակ Լիլիթ Գալստյանը Panorama.am-ին հայտնեց հուլիսի 22-ին անցկացված բանավոր քննությունների արդյունքները: Նա նշեց, որ անգլերեն բանավոր քննությունից բացակայել է 6 դիմորդ, հայոց լեզվի բանավոր քննությանը` 13, Ֆրանսերենի քննությունից բացակա դիմորդ չի գրանցվել:
Լ. Գալստյանի խոսքով, անգլերեն բանավոր քննությունից 18-20 միավոր է ստացել 2 դիմորդ, անբավարար` 6, իսկ 20 միավոր ոչ մի դիմորդ չի ստացել, 8 միավոր է ստացել 7 դիմորդ:
Հայոց լեզու բանավոր քննությունից 20 միավոր է ստացել 1 դիմորդ, 18-20` 5 դիմորդ, անբավարար` 13, իսկ 8 միավոր` 16 դիմորդ:
Գերմաներեն լեզու բանավար քննությունից 20 միավոր ոչ մի դիմորդ չի ստացել, 18-20 միավոր է ստացել 2 դիմորդ, անբավարար` 1 դիմորդ:
Հիշեցնենք, որ բանավոր քննությունները սկսվել են հուլիսի 15-ին, ավարտվելու են հուլիսի 26-ին:

Высший балл все труднее дается армянским абитуриентам
Пресс-секретарь Республиканской приемной комиссии Лилит Галстян сообщила корреспонденту Panorama.am о результатах устных экзаменов, прошедших 22 июля.
Она отметила, что на устном экзамене по английскому языку отсутствовали 6 абитуриентов, на устном экзамене по армянскому языку – 13, отсутствующих зарегистрировано не было на экзамене французского языка.
По словам источника, высокие баллы (18-20) на устном экзамене по английскому языку получили 2 абитуриента, неуд – 6, самый высокий балл (20) не дался ни одному из экзаменующихся по этому предмету. Самый низкий проходной балл (8) получили 7 абитуриентов.
На устном экзамене армянского языка высший балл получил лишь один абитуриент, от 18-20 баллов – пятеро, неуд – 13, а 8 – 16 абитуриентов.
Результаты устного экзамена по немецкому языку следующие: 20 баллов не получил никто, от 18-20 – 2, неуд – 1 абитуриент.
Напомним, что устные экзамены стартовали 15 июля и закончатся 26 июля.