«ՕՐԱՆԺ ՀԱՅԱՍՏԱՆ»-Ը ՊԱՇՏՈՆԱՊԵՍ ԺԱՄԿԵՏ ՀԱՅՏԱՐԱՐԵԼՈՒՑ ԿՐԿԻՆ ԶԵՐԾ ՄՆԱՑ
«Ֆրանս-տելեկոմ» ընկերության հայաստանյան ներկայացուցիչ «Օրանժ Հայաստան»-ի գլխավոր տնօրեն Բրունո Դյութուան լրագրողների հետ զրույցում հայտնեց, որ բջջային հեռախոսակապի ոլորտում ընկերությունը կսկսի մատուցել իր ծառայությունները մինչև այս տարվա վերջ:
Պատասխանելով Panorama.am-ի հարցին, թե երբ հայաստանյան բջջային հեռախոսակապի սպառողները կկարողանան օգտվել այդ ծառայությունից, տնօրենը նշեց, որ «կոնֆիդենցիալ պատճառներից ելնելով» ընկերությունը զերծ է մնում պաշտոնապես որևէ ժամկետ հայտարարելուց:
«Ծրագիրը մնացել է նույնը, և այն, ինչ մինչ այդ հայտարարել ենք, մնացել է նույնը, ոչինչ չի փոխվել», -նշեց նա:
Տնօրենը հերքեց տարածված այն խոսակցությունները, թե «Օրանժ Հայաստան» ընկերությունը պատրաստվում է հրաժարվել իրեն տրված լիցենզիայից, քանի որ նրա վրա ճնշում է գործադրում ոլորտի մյուս երկու օպերատորների կողմից:
«Ոչ մի նման բան չկա: Նոյեմբերին մենք որոշել ենք մեր ծրագիրը և ամեն ինչ ընթացքի մեջ է, ինչպես և ծրագրված է եղել: Մենք ոչ մի խնդիր չունենք մեր մրցակիցների հետ», - շեշտեց Բրունո Դյութուան:

Бруно Дьютуа: “Оранж Армения” не отказывается от лицензии
Генеральный директор армянского представительства компании “Франс-Телеком” “Оранж Армения” Бруно Дьютуа сегодня на встрече с журналистами Армении опроверг муссируемые слухи о том, что “Оранж Армения” собирается отказаться от предоставленной ей лицензии, поскольку на компанию оказывают давление два других оператора сотовой связи, действующих в стране.
“Ничего подобного нет. В ноябре прошлого года мы разработали нашу программу, и все идет по плану. У нас нет никаких проблем с нашими конкурентами”, - подчеркнул Бруно Дьютуа.
По его словам, компания начнет свою деятельность по предоставлению услуг сотовой телефонной связи до конца этого года.
Отвечая на вопрос корреспондента Panorama.am, когда конкретно абоненты Армении смогут воспользоваться их услугами, директор заметил, что “исходя из причин конфиденциального характера” компания воздерживается от официального объявления конкретных сроков.
”Наша программа осталась прежней, все, что мы объявили ранее, остается в силе, ничего не изменилось”, - сказал Бруно Дьютуа.