ՆԱԽԿԻՆ ՀՅՈՒՊԱՏՈՍԸ ՉԻ ԸՆԴՈՒՆԵԼ ԻՐ ՄԵՂՔԸ
Լոս Անջելեսում Հայաստանի նախկին հյուպատոս Նորայր Ղալումյանը չի ընդունել իր մեղքը: Այս մասին հայտնում է «Ասոշիեյթիդ պրեսս» գործակալությունը: Հիշեցնենք, որ նա մեղադրվում է ամերիկյան իշխանություններին կեղծ նամակներ տրամադրելու մեջ, որոնցով, փաստորեն, խոչընդոտվել է հանցագործությունների համար մեղադրվող անձանց վտարումը Հայաստան:
Նախնական լսումները, որոնց ժամանակ Ղալումյանը հայտարարել է իր անմեղության մասին, տեղի են ունեցել նախօրեին Կալիֆոռնիա նահանգի Սանտա-Անեի դաշնային դատարանում: Եվս չորս մարդ, որոնք համարվում են, Ղալումյանի հանցակիցներ, չեն ընդունել իրենց մեղքը:
Նշենք, որ Ղալումյանը 1999-ից մինչև 2003 թվականը եղել է ԱՄՆ-ի Լոս Անջելես նահանգում Հայաստանի հյուպատոս: Նա ձերբակալվել է 2009-ի հուլիսի վերջին:

FORMER CONSUL SAYS HE IS NOT GUILTY
Former Armenian Consul in Los Angeles Norayr Ghalumyan, who was arrested in the U.S, did not assume his guilt.
The former consul and four others are charged with providing false documents to immigrants. It is said that Ghalumyan and the others are charged with selling letters to immigrants who are subject to deportation in which it is stated that Armenia will not grant travel documents to them. The letters were confiscated so that the U.S. government can send the immigrants back to Armenia.
Note that four others charged together with Ghalumyan did not assume their guilt either. Ghalumyan was the Armenian Consul in 1999-2003. He has been arrested in summer of 2009.