ՎԻՎԱՍԵԼ-ՄՏՍ-Ի ԴՊՐՈՑ` ՀԱՅԱՍՏԱՆՈՒՄ ՏԵՂԵԿԱՏՎԱԿԱՆ ՏԵԽՆՈԼՈԳԻԱՆԵՐԻ ՈԼՈՐՏՈՒՄ ԱՊԱԳԱ ՄԱՍՆԱԳԵՏՆԵՐԻ ՀԱՄԱՐ
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը` «ՄՏՍ» ԲԲԸ-ի (NYSE: MBT) դուստր ձեռնարկությունը, հայտարարում է Հայաստանում տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտի ուսանողների համար հատուկ դասընթացների անցկացման մասին: ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի դպրոցի նպատակը դասընթացի ունկնդիրների մասնագիտական զարգացումն է:
Օգոստոսի 26-ին և 27-ին ընկերության մասնագետները դասախոսություններ կարդացին տեղեկատվական տեխնոլոգիաների կառավարմանը վերաբերող թեմաներով: Դասընթացը ուսանողներին հնարավորություն ընձեռեց ստանալու գիտելիքներ ամենաառաջադեմ տեղեկատվական տեխնոլոգիաների մասին` համատեղելով տեսականը գործնականի հետ, ինչպես նաև լսել իրենց հետաքրքրող հարցերի մասնագիտական պատասխանները:
Նախաձեռնության կարևորագույն առավելություններից է այն, որ ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի դպրոցը հնարավորություն ընձեռեց մի կտուրի տակ համախմբելու ուսանողների Հայաստանի բոլոր անկյուններից` թույլ տալով նրանց կիսել իրենց փորձն ու ձեռք բերել նոր գիտելիքներ:
«Երիտասարդ սերունդը մեր երկրի ապագան է և այդ ապագայի ձևավորումը մեր պարտականությունն է: ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը ջանք չի խնայի իր մասնագիտական հմտությունները հաղորդել մեր երիտասարդներին: Մեր մասնագետները կշարունակեն իրենց գիտելիքն ու փորձը փոխանցել աճող սերնդին` պատրաստելով վերջինիս լուսավոր ապագային»,-նշել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
Օգոստոսի 28-ին` ավարտական վկայականների հանձնման արարողությունից հետո, ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխամասային գրասենյակում կամզակերպվեց ընդունելություն:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի դպրոցը շարունակական նախագիծ է` ընկերության` Հայաստանում բարձրագույն մասնագիտական կրթությանն աջակցման ծրագրի շրջանակներում:

VIVACELL-MTS SCHOOL FOR IT PROFESSIONALS
On August 26 the VivaCell-MTS school opened its doors for the future IT professionals of Armenia - a project aimed at sharing the company’s knowledge and expertise with the growing generation, company’s press service reports.
On August 26 and 27 the Company organized the first courses for IT students. VivaCell-MTS specialists delivered lectures on management of information technologies. The attendees had an opportunity to get advanced knowledge in information technologies and professional advice on a variety of issues related to the sphere, as well as a chance to mix the theory to practice.
One of the main values of the initiative is that the VivaCell-MTS school created an opportunity to gather students from all regions of Armenia who shared their experience and obtained new knowledge during the course.
“The young generation is the future of our country and it is our responsibility to shape that future. VivaCell-MTS spares no effort to put all its professional knowledge in the reach of our youth. Our professionals will keep on conveying their knowledge and expertise to the growing generation in order to get them ready for a brighter future,” stated VivaCell-MTS General Manager Ralph Yirikian.
The courses were followed by the certificate granting ceremony and reception organized on August 28 at the company’s headquarters.
VivaCell-MTS school is a continuous project within the company’s initiative aimed at supporting the higher professional education in Armenia.