ՎԻՎԱՍԵԼ-ՄՏՍ-Ի ԴՊՐՈՑ` ՀԱՅԱՍՏԱՆՈՒՄ ՏԵՂԵԿԱՏՎԱԿԱՆ ՏԵԽՆՈԼՈԳԻԱՆԵՐԻ ՈԼՈՐՏՈՒՄ ԱՊԱԳԱ ՄԱՍՆԱԳԵՏՆԵՐԻ ՀԱՄԱՐ
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը` «ՄՏՍ» ԲԲԸ-ի (NYSE: MBT) դուստր ձեռնարկությունը, հայտարարում է Հայաստանում տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտի ուսանողների համար հատուկ դասընթացների անցկացման մասին: ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի դպրոցի նպատակը դասընթացի ունկնդիրների մասնագիտական զարգացումն է:
Օգոստոսի 26-ին և 27-ին ընկերության մասնագետները դասախոսություններ կարդացին տեղեկատվական տեխնոլոգիաների կառավարմանը վերաբերող թեմաներով: Դասընթացը ուսանողներին հնարավորություն ընձեռեց ստանալու գիտելիքներ ամենաառաջադեմ տեղեկատվական տեխնոլոգիաների մասին` համատեղելով տեսականը գործնականի հետ, ինչպես նաև լսել իրենց հետաքրքրող հարցերի մասնագիտական պատասխանները:
Նախաձեռնության կարևորագույն առավելություններից է այն, որ ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի դպրոցը հնարավորություն ընձեռեց մի կտուրի տակ համախմբելու ուսանողների Հայաստանի բոլոր անկյուններից` թույլ տալով նրանց կիսել իրենց փորձն ու ձեռք բերել նոր գիտելիքներ:
«Երիտասարդ սերունդը մեր երկրի ապագան է և այդ ապագայի ձևավորումը մեր պարտականությունն է: ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը ջանք չի խնայի իր մասնագիտական հմտությունները հաղորդել մեր երիտասարդներին: Մեր մասնագետները կշարունակեն իրենց գիտելիքն ու փորձը փոխանցել աճող սերնդին` պատրաստելով վերջինիս լուսավոր ապագային»,-նշել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
Օգոստոսի 28-ին` ավարտական վկայականների հանձնման արարողությունից հետո, ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխամասային գրասենյակում կամզակերպվեց ընդունելություն:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի դպրոցը շարունակական նախագիծ է` ընկերության` Հայաստանում բարձրագույն մասնագիտական կրթությանն աջակցման ծրագրի շրջանակներում:

Первая инновационная профессиональная школа ВиваСелл-МТС для будущих специалистов в области информационных технологий в Армении
ВиваСелл-МТС, дочерняя компания ОАО «Мобильные ТелеСистемы» (NYSE: MBT), 26 и 27 августа провела для студентов курс на тему управления информационными технологиями, сообщает пресс-служба компании. Слушатели получили возможность приобрести углубленные знания в области передовых информационных технологий, совмещая теорию и практику, а также выслушать ответы профессионалов на интересующие их вопросы.
Одним из преимуществ данной инициативы является то, что школа ВиваСелл-МТС сумела собрать под одной крышей студентов из разных регионов Армении, создав для них возможность поделиться имеющимся опытом и приобрести новые знания.
«Молодое поколение – это будущее нашей страны: формировать его – наш долг. ВиваСелл-МТС не жалеет сил, чтобы профессиональные навыки компании стали доступны молодому поколению. Наши специалисты будут продолжать передавать свои знания и умения подрaстающему поколению, готовя их к светлому будущему»,-говорит генеральный директор компании ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян.
28 августа после завершения церемонии вручения сертификатов в головном офисе ВиваСелл-МТС был организован прием по поводу окончания курсов.
Школа ВиваСелл-МТС – долгосрочный проект компании в рамках инициативы по поддержке высшего профессионального образования Армении.