Սպորտ 16:04 08/09/2009
Այսօր երեկոյան Ադրբեջանի ձյուդոյի երիտասարդական հավաքականը կժամանի Երևան` մասնակցելու սեպտեմբերի 11-13-ը կայանալիք ձյուդոյի Եվրոպայի առաջնությանը: Այս մասին մեր թղթակցին հայտնեցին Հայաստանի ձյուդոյի ֆեդերացիայից: Ադրբեջանական պատվիրակությունը Հայաստանի մայրաքաղաք կմեկնի Թբիլիսիից: Նախատեսվում է, որ 21:30-ին նրանք Երևանում կլինեն:
Ավելացնենք, որ ադրբեջանցիները նույն ճանապարհով Բաքու կվերադառնան սեպտեմբերի 14-ին:
Հիշեցնենք, որ անվտանգության խնդիրների քննարկման նպատակով սեպտեմբերի 2-ին Հայաստան էին ժամանել նաև Ադրբեջանի սպորտի նախարար Ազադ Ռահիմովը և ձյուդոյի ֆեդերացիայի նախագահ, սոցիալական ապահովության նախարար Ֆիզուլի Ալեքպերովը: Նրանք հանդիպել են հայաստանյան գործընկերների հետ և ստորագրել մի պայմանագիր, որի համաձայն ոչ միայն ապահովվելու է ադրբեջանական պատվիրակության անդամների անվտանգությունը, այլև բացառվելու է թշնամական վերաբերմունքն այդ երկրի մարզիկների նկատմամբ:

Sport 17:01 08/09/2009
Azerbaijani judo youth team is going to arrive in Yerevan today to attend Judo Europe Championship which will be conducted in Yerevan from 11 to 13 September, Armenian Judo Federation reports. Azerbaijani delegation will arrive in Yerevan from Tbilisi, and it is supposed the delegation will be in Yerevan at 21.30 by local time.
It’s worth noting that the Azerbaijani team will leave for Baku by the same route as they have arrived. On 2 September the Azerbaijani minister of sport and the chairman of judo federation paid visit to Armenia to discuss the security issues of their team. A document has been signed by Azerbaijani and Armenian colleagues guaranteeing the security of Azerbaijani sportsmen.