Սպորտ 15:35 08/10/2009
Հայաստանի կոնտակտային կարատեի բաց առաջնության նախապատրաստական աշխատանքները շարունակվում են: Այս մասին տեղեկացնում են մրցաշարի մամուլի ծառայությունից: Հայաստանի բոլոր մարզերը ներկայացնող 180 մարզիկները, ովքեր արդեն մասնակցության հայտեր են ներկայացրել, ակտիվորեն պատրաստվում են ոչ միայն այս, այլ նաև Եվրոպայի առաջնությանը, որև հոկտեմբերի 24-31-ն ընկած ժամանակահատվածում տեղի կունենա Կիպրոսում:
Նշենք, որ Հայաստանի բաց առաջնության կազմակերպիչները ձգտում են կազմակերպական բարձր մակարդակ ապահովել, քանի որ այն նվիրվում է քաղաքամայր Երևանին:
«Մենք ուրախ ենք, որ կարող ենք կարատեի շուրջ համախմբել Հայաստանի մարզերի մարզիկներին: Ոգևորում է հատկապես այն փաստը, որ մենք նրանց հետ միասին համախմբվում ենք մայրաքաղաքի տոնի շուրջ:
Արդեն հայտարարել ենք, որ բաց առաջնությունը նվիրվելու է Երևանին»,- շեշտել է «Այկկիդո» կարատեի ֆեդերացիայի նախագահ Դավիթ Աթանեսյանը:
Կոնտակտային կարատեի բաց առաջնությունում մեդալների հանձնման արարողությանը կհաջորդեն ցուցադրական համարների ներկայացումները: Դրանք երբևէ չեն ներկայացվել և «նախագծվել» են կոնկրետ այդ առաջնության համար:

Sport 16:22 08/10/2009
The activities to organize Armenian open championship of contact karate are under way, press service reports. 180 sportsmen presenting all Armenian local communities have submitted participation applications and started active trainings to be ready not only for the current championship but for Europe Championship, which is scheduled from 24 to 31 October, in Cyprus.
It’s worth mentioning that the organizers work hard to hold perfect open championship, as it is also devoted to the capital city of Armenia, Yerevan.
“We are happy to join all the sportsmen from Armenian regions round karate. We do also join the fete of our capital city,” said Davit Atanesyan, the chairman of “Aikkido” karate federation.