Տնտեսություն 15:06 20/10/2009
2010 թվականի ապրիլի 1-ից հազար խմ ռուսական գազը Հայաստանին կտրամադրվի 180 դոլարով նախկին պայմանավորվածությամբ  նախատեսվող 200 դոլարի դիմաց: Այս մասին այսօր լրագրողների հետ զրույցում ասել է «Հայռուսգազարդ» ընկերության տնօրեն Կարեն Կարապետյանը:
«Այսօր մենք բանակցություններ ենք վարում «Գազպրոմ»-ի հետ: Նախնական պայմանավորվածության համաձայն, 2010թ. ապրիլի 1-ից հազար խմ գազի գինը Հայաստանի համար կկազմի 180 դոլար նախկինում համաձայնեցված 200 դոլարի փոխարեն: Բանակցությունները դեռևս շարունակվում են, բայց մենք մշակում ենք մեր զարգացման ռազմավարությունը՝ հիմք ընդունել 180 դոլար գինը»,-ասել է Կարապետյանը:
Նա հերքել է այն տեղեկությունները, թե ռուսական կողմը նման զիջումների գնացել է Հայաստանի ատոմային էներգաբլոկի շինարարությանը մասնակցելու ու նույնիսկ մենաշնորհ ունենալու դիմաց: Ավելացնենք, որ 2009-ի ապրիլի 1-ից Հայաստանը Ռուսաստանից գազ է գնում հազար խմ-ի դիմաց 154 դոլարով:

Russia to reduce gas price to $180
Starting from April 1, 2010, gas price for a thousand cubic meters supplied to Armenia by Russia will be $180 instead of $200, “ArmRusGasProm” Executive manager Karen Karapetyan told reporters today.
“Today we are holding talks with “Gasprom”. According to the preliminary agreement reached, starting from April 1, 2010, gas price for a thousand cubic meters supplied to Armenia by Russia will be $180 instead of $200. The talks are still under way but we are working out a development strategy to have it $180,” Karapetyan said.