«Ամերիաբանկ»-ն ընդլայնում է բանկոմատների ցանցը
«Ամերիաբանկ»-ը շարունակում է ընդլայնել բանկոմատների ցանցը ինչպես Երևան քաղաքում, այնպես էլ ՀՀ մարզերում: Ընթացիկ տարվա սկզբին Բանկն ուներ 20 բանկոմատ, որոնցից 17-ը` մայրաքաղաքում, 3-ը` մարզերում:
Ներկայումս Բանկն արդեն ունի 32 բանկոմատ, որոնցից 26-ը Երևան քաղաքում, 6-ը` մարզերում: Մոտ օրերս շահագործման կհանձնվի ևս 2 բանկոմատ` Արարատում և Վարդենիսում, իսկ մինչև տարեվերջ բանկոմատների քանակը կավելացվի 9-ով:
Ընկերության մամուլի ծառայությունից, բանկոմատների աճին զուգընթաց աճել են նաև բանկոմատներով կատարված գործարքների ծավալներն ու քանակը: Ընթացիկ տարվա III եռամսյակում Ամերիաբանկի բանկոմատներով կատարված գործարքների ծավալը նախորդ տարվա նույն ժամանակաշրջանի համեմատությամբ աճել է գրեթե 3 անգամ և նույնքան անգամ էլ աճել է բանկոմատներով կատարված գործարքների քանակը:
Աճել է նաև Բանկի կողմից թողարկված պլաստիկ քարտերի քանակը: Ընթացիկ տարվա 9 ամսում Բանկի կողմից թողարկված պլաստիկ քարտերի քանակը նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ կրկնապատկվել է:

"Ameriabank" expands ATM network
“Ameriabank” continues to expand ATM network both in Yerevan and the Armenian regions. At the beginning of the current year the bank had 20 ATMs, 17 among them in Yerevan, 3 in the regions.
Now the bank has 32 ATMs, 26 in Yerevan, 6 in the regions. 2 more ATMs are due in the regions of Ararat and Vardenis in the nearest future. The ATM network will expand by 9 more by the yearend.
According to the bank press center, besides the expansion of the ATMs, the ATM deal increase has also been observed. The third quarter deals count three times as much as compared with the same period last year.
The number of the plastic cards issued by the bank has also increased. It’s twice as much as those issues by this period last year.