Խոզի գրիպի երրորդ զոհը Թուրքիայում
Թուրքիայի առողջապահության նախարարության տվյալներով` Կոնիայի հիվանդանոցում այսօր մահացել է խոզի գրիպով վարակված 37 տարեկան մի կին: Այդպիսով Ա գրիպից մահացածների թիվը Թուրքիայում հասավ երեքի:
Թուրքական «Անադոլու» (Anadolu) լրատվական գործակալությունը տեղեկացվում է, որ ներկայումս հոսպիտալացված են A H1N1 վիրուսով վարակված 16 հիվանդներ: Ընդ որում նրանցից երեքի առողջական դրությունը ծանր է:
Թուրքիայի տարածքում կանխարգելիչ միջոցառումներ են ձեռնարկվում համաճարակի հետագա տարածումը բացառելու նպատակով:
Մասնագետները նախազգուշացնում են, որ վատ ինքնազգացողության հետևյալ ախտանշանների դեպքում անպայման պետք է դիմել բուժօգնության. դժվար շնչելիություն, ցավեր կրծքավանդակի շրջանում, գիտակցության մթագնում, ավելի քան երեք օր տևած բարձր ջերմություն և այլն:

The Turkish Health Ministry says two swine flu patients have died, bringing the death toll from the H1N1 virus in Turkey to three, Turkish media reported.
The ministry said on Thursday a 34-year-old female swine flu patient died in the southeastern city of Diyarbakır and a 37-year-old female patient died hours after she was hospitalized in the central Anatolian city of Konya.
A male hospital worker died last week.
More than 1,400 people have tested positive for swine flu in Turkey.
The ministry said 16 of them were currently being treated at hospitals. Three of them were in critical condition.